Wrocławskie siatkarki rozpoczynają sezon z nowym sponsorem

Zespół #VolleyWrocław rozpoczął nowe rozgrywki. Na inaugurację sezonu wrocławianki przegrały z DevelopResem Rzeszów 1:3, choć nie sposób im odmówić ambicji i woli walki. Klub natomiast poinformował o przedłużeniu umowy ze sponsorem strategicznym - KGHM SA.

  • fot. Volleyball Wrocław

    fot. Volleyball Wrocław


- To radość, że w moim mieście - Wrocławiu dzieje się historia. Wejście do #VolleyWrocław wielkiej polskiej firmy to naprawdę wielka historia. Chciałem podziękować KGHM-owi, reprezentowanemu przez panią dyrektor Lidię Marcinkowską-Bartkowiak za osobiste serce do siatkówki. To też jest kwestia biznesowa, bo partnerzy z Lubina stwierdzili, że warto w ten klub inwestować. Nie byłoby tego bez zaangażowania prezesa Jacka Grabowskiego, trenera oraz całej drużyny - przyznał Ryszard Czarnecki, europoseł pełniący funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Mocno trzymam kciuki za drużynę z mojego Wrocławia. Wierze, że będzie to kolejny etap do zbudowania silnej siatkówki. W mieście w przyszłym roku będą ważne siatkarskie wydarzenia. Wierzę, że będziecie walczyć o wysokie cele - dodał.

- Umowa jest bliska mojemu sercu, ponieważ jest to sport kobiet. Zaangażowanie europosła Ryszarda Czarneckiego przyniosło efekty. Udało się przejąć umowę od spółki córki – Centrozłomu Wrocław i kontynuujemy ją już jako KGHM Polska Miedź. Nasza firma potrzebuje dobrego wizerunku we Wrocławiu i liczymy, że tak się stanie - zaznaczyła dyrektor Macinkowska-Bartkowiak.

Długofalowo - europejskie puchary

Zaplecze organizacyjno-sponsorskie zostało wzmocnione, a siatkarki rozpoczęły już rozgrywki. W niedzielę przegrały na wyjeździe z wyżej notowanym DevelopResem Rzeszów. - Zespół pokazuje, że jest groźny i nawiązuje walkę z pretendentami do medali. Drużyna nie jest zadowolona z niedzielnego wyniku. Nasza satysfakcja wynika z nawiązania równorzędnej walki z Rzeszowem, chociaż jest kilka elementów do poprawy. KGHM jest dla nas niczym mecenas. Jesteśmy klubem, który chce się rozwijać, ktoś w nas inwestuje. Ja ze swojej strony chciałbym odpłacić się dobrą grą, a w przyszłości może reprezentacją KGHM-u na innych kontynentach. Długofalowo marzymy o Pucharze CEV czy Lidze Mistrzyń - zaznacza szkoleniowiec #VolleyWrocław, Wojciech Kurczyński.

Pierwszy mecz nowego sezonu we Wrocławiu odbędzie się w najbliższą sobotę - 26 września. O godzinie 17 wrocławianki w Hali Orbita zmierzą się z DPD Legionovią Legionowo. Rywal z równie wysokiej półki, jak DevelopRes, bo w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce.Zgłoś uwagę