Wrocławskie firmy z Diamentami Forbesa

Już po raz dziewiąty w porozumieniu z redakcją miesięcznika „Forbes” firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w naszym kraju – Diamentów „Forbesa” 2016. Wśród wyróżnionych jest aż 67 firm z Wrocławia.


Przedsiębiorstwa zostały podzielone na trzy kategorie wg przychodów ze sprzedaży: firmy małe – od 5 do 50 mln zł, firmy średnie – od 50 do 250 mln zł oraz firmy duże – powyżej 250 mln zł.

Wśród firm małych wywodzących się ze stolicy Dolnego Śląska najwyżej w rankingu znalazły się Spartank Sp. z  o.o. oraz Mitra Sp. z o.o.. Wrocławscy zwycięzcy rankingu wśród firm średnich to Zakład Automatyki Przemysłowej Intec Sp. z o.o. oraz Objectivity Bespoke Software Specjalists Sp. z o.o.. Natomiast Wabco Polska Sp. z o.o. oraz Work Serwice S.A. znaleźli się wśród najlepszych dużych przedsiębiorstw wyróżnionych w rankingu.

Lista Diamentów Forbesa 2016 została opracowana na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firm, która łączy metodę majątkową i dochodową. Pod uwagę brane były m.in. wycena potencjału pracowników i posiadanego know-how, zysk netto, wartość majątku trwałego, nakłady na inwestycje i poziom sprzedaży.

Bisnode Polska, na zlecenie Forbesa, wybrała firmy, które w terminie złożyły do KRS-u swoje sprawozdania finansowe za ostatni rok badania i oszacowała, które uzyskały największą dynamikę wzrostu wartości. Dane finansowe pochodzą z oficjalnych informacji przekazanych przez przedsiębiorstwa.

W 2016 roku do grona Diamentów Forbesa zaliczonych zostało ponad 1,9 tys. przedsiębiorstw. To 12 proc. więcej niż przed rokiem. Na tegorocznej liście miesięcznika znalazło się 168 firm z Dolnego Śląska.Zgłoś uwagę