Wrocławski Teatr Lalek i Pantomima przygotowują swoje premiery

Mimo zamkniętych dla publiczności teatrów na dwóch wrocławskich scenach trwają próby do premier. We Wrocławskim Teatrze Lalek aktorzy pracują nad nowym spektaklem „Ojeja!, czyli o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” na podstawie tekstu Marii Wojtyszko i w reżyserii Jakuba Krofty. Premiera 6 marca. Z kolei zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy przygotowuje „Królową. Baśń podwórkową” na motywach baśni Andersena w reżyserii Artura Borkowskiego i wkrótce ją zaprezentuje. 

  • Zespół Wrocławskiego Teatru Lalek przy pracy nad premierą/fot. J. Krofta

  • Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy pracuje nad premierą podwórkową/fot. Natalia Kabanow


Wysił i jego córka Ojeja

Co zrobić kiedy genialny ojciec naukowiec Wysił Paradygmat (jest przekonany, że każdą rzecz na świecie można ulepszyć) ma problemy z córką Ojeją, która od długiego już czasu nie może zdać do kolejnej klasy.

Pomóc może Wielki Medyk Wszechmistrz i Ojeja jest gotowa udać się do niego po poradę, aby ulżyć ojcowskim troskom. Rzecz w tym, że to niełatwa podróż przez lasy, miasta i bezludne wyspy, a po drodze można spotkać i krasnale i piratów, a nawet syreny. Dziewczynkę postanawia wesprzeć jednak tata. Wspólnie wyruszają na tę wyjątkową wędrówkę i jednoczą siły, aby dotrzeć do celu i Wielkiego Medyka Wszechmistrza.

Spektakl „OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała własnego imienia” to autorski pomysł Marii Wojtyszko, która napisała tekst, a reżyseruje Jakub Krofta. Para fantastycznie ze sobą pracuje, niech dowodem będą liczne nagrody i nominacje m.in. za spektakl „Piekło-Niebo” i „SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie”.

Najnowszą premierę zapowiadają jako spektakl dla całej rodziny, rozgrywający się w baśniowej scenerii, ale dotykający spraw bliskich wszystkim rodzicom i dzieciom. To będzie nie tylko barwna opowieść o ojcu i ukochanej córce, ale też spektakl o sukcesach i porażkach, o tym, że obsesyjnie dążymy do perfekcji, ale czy to rzeczywiście droga do szczęścia.

Premiera 6 marca 2021 na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Familijna wariacja na temat „Królowej śniegu”

Wrocławski Teatr Pantomimy cały czas z kolei intensywnie pracuje nad nową realizacją „Królowa. Baśń podwórkowa” w reżyserii Artura Borkowskiego. Tytuł nie jest przypadkowy, bo premierę zaplanowano wkrótce na teatralnym podwórku przy al. Dębowej 16, gdzie swoją siedzibę ma zespół WTP.

Inspiracją dla nowego, uwaga, familijnego projektu jest słynna baśń „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena. Zobaczymy więc tytułową Królową śniegu, będą dzieci – Kaj i Gerda, będzie piękna przypowieść o wspaniałej przyjaźni, dla której jesteśmy w stanie niejedno poświęcić, choćby, jak tutaj, wyruszyć w podróż, by naszego przyjaciela odnaleźć.  

„Siła Gerdy, jej samozaparcie, narastająca z każdym krokiem odwaga, pokazują, że każdy z nas – mały, czy duży – ma w sobie niezwykłe pokłady siły umożliwiające podjęcie walki o to, na czym nam naprawdę zależy” – przekonują realizatorzy.

W role wieli postaci wcieli się dziesięcioro aktorów Wrocławskiego Teatru Pantomimy, reżyseruje Artur Borkowski, a dramaturżką jest Agnieszka Charkot. 



Zgłoś uwagę