Wrocławska SMT Software Services z prestiżową nagrodą

Po raz pierwszy Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych wyróżniła polskiego inwestora. W kategorii „ekspansja zagraniczna” zwyciężyła wrocławska firma SMT Software Services.

  • SMT Software

    Laureaci z nagrodą (materiały prasowe)

  • SMT Software

    Moment wręczenia nagrody (materiały prasowe)


Polski inwestor w tym roku powołał w Niemczech spółkę SMT Software Germany. Na początku w jej ofercie znajdą się rozwiązania z zakresu realizacji projektów informatycznych oraz outsourcingu kompletnych zespołów IT.

– Otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia to nie tylko ogromny zaszczyt dla SMT Software Services, ale przede wszystkim wspólny sukces i wynik ciężkiej pracy całego naszego zespołu. To wyróżnienie pokazuje również, że polskie firmy informatyczne, dzięki ogromnemu talentowi polskich programistów, mogą z powodzeniem konkurować na niesamowicie wymagających rynkach międzynarodowych – zaznacza Sebastian Łękawa, prezes zarządu SMT Softwere.

Wrocławska spółka SMT Software Services to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm programistycznych, która już obecnie posiada osiem oddziałów w kraju oraz w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Firma pracuje dla wielu czołowych marek z całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu, a wśród jej klientów są min. Primark, Asos, Microsoft czy Opera.

Nagrody PAIiIZ

Inwestorów wyróżniono w trzech głównych kategoriach: „wartość inwestycji”, „zatrudnienie” oraz „nowoczesne technologie”. Dodatkowo specjalne nagrody wręczono za „całokształt działalności” oraz wyróżnienie dla polskiego inwestora. Nagrody przyznano po raz ósmy.

– Witamy w optymistyczniej części Europy. Miło jest być trzecim krajem na kontynencie pod względem liczby miejsc pracy stworzonych dzięki inwestycjom zagranicznym – mówi Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

W kategorii „nowoczesne technologie” nominacje otrzymały trzy firmy: amerykański Wabco, polski Open R&D oraz amerykański Eagle Investment Systems. Zwycięzcą okazał się Wabco, w jej wrocławskim centrum badawczo-rozwojowym pracę znajdzie 95 osób.

W tym roku nagrody w kategorii „największa inwestycja pod względem wartości” oraz „zatrudnienie” trafiły do Volkswagena. Na początku roku firma podjęła decyzję o uruchomieniu produkcji samochodu dostawczego Crafter w nowym zakładzie produkcyjnym we Wrześni. Koncern zainwestuje 800 mln euro i stworzy 2300 nowych miejsc pracy. Obok Volkswagena w kategorii inwestycji pod względem wartości nominowane zostały również General Motors Manufacturing Poland oraz Michelin Polska. W kategorii „zatrudnienie” nominacje otrzymały także Voss Automotive Polska oraz Lufthansa Global Business Services.Zgłoś uwagę