Wrocławska kickbokserka mistrzynią Polski

Barbara Nalepka, zawodniczka Fightera Wrocław, zdobyła złoty medal na mistrzostwach Polski w kick-boxingu w formule low kick, które w miniony weekend odbyły się w Starachowicach. Kickbokserka z Dolnego Śląska startowała w kategorii do 52 kilogramów.

  • Z prawej Barbara Nalepka. fot. archiwum Barbary Nalepki

    Z prawej Barbara Nalepka. fot. archiwum Barbary Nalepki


- Jestem mega szczęśliwa, że po raz pierwszy udało mi się zdobyć tytuł mistrzyni Polski do 52 kg na najważniejszych zawodach w roku. Wykonałam plan, jaki założyliśmy z trenerem - zrobiłam parę akcji, które żmudnie trenowaliśmy, czasami wdarł sie chaos, ale to chyba z głodu walki, gdyż od stycznia nie stoczyłam żadnej walki. Był to mój sprawdzian przed zbliżającą sie zawodową walką i sprawdzian zaliczyłam na szóstkę - tak Basia Nalepka oceniła swój występ. 3 października zawodniczka Fightera wystąpi na gali FEN.

Kickbokserka po drodze po złoto dwukrotnie nokautowała swoje rywalki. Jej trenerem jest Michał Turyński. Basia Nalepka była także podopieczną śp. Tomasza Skrzypka, który zmarł nagle w październiku 2019 roku.

Dodajmy jeszcze, że złoto w kategorii do 81 kg zdobył Maksymilian Bratkowski z Gym Fightu Wrocław, a drugi z reprezentantów tego klubu - Kacper Adamczewski - zakończył zmagania na drugim miejscu w kategorii do 67 kg.Zgłoś uwagę