Wrocławscy karatecy zdobyli pięć złotych medali na mistrzostwach Polski

Z siedmioma medalami wracają karatecy z Wrocławskiego Klubu Karate Kyokushin z mistrzostw Polski. W miniony weekend w Katowicach odbyła się rywalizacja w ramach mistrzostw Polski open, juniorów młodszych oraz Metropolia Cup.

  • fot. Wrocławski Klub Karate Kyokushin

    fot. Wrocławski Klub Karate Kyokushin


Piąte mistrzostwo Patryka Sypienia

Wszystkie swoje walki wygrał Patryk Sypień, dzięki czemu wywalczył po raz piąty tytuł mistrza Polski w kategorii open. Wrocławianin nie dawał rywalom większych szans, zdecydowanie pokonując swoich rywali. Podobnie wyglądała rywalizacja Mateusza Podstawka, który zdobył złoty medal wśród juniorów, w rywalizacji 14- i 15-latków. W tej samej kategorii z brązowym medalem do Wrocławia wraca Aleksander Olszewski. On również spisywał się bardzo dobrze, ale zabrakło mu nieco szczęścia w walce półfinałowej.

Kolejne trzy złote medale przedstawiciele wrocławskiego klubu zdobyli w Metropolia Cup. Na najwyższym stopniu podium stawali Czarek Sypień, Sasza Bezzubczenko i Danyło Rudakow. Na tym samym turnieju trzecie miejsce zajął Ksawery Malicki.

Co ważne, ze względu na obowiązujące przepisy związane z pandemią mistrzostwa juniorów odbyły się od godzin rannych do południa, a po godzinnej przerwie poświęconej przewietrzeniu sali, po południu zostały przeprowadzone mistrzostwa seniorów. Pozostali wrocławscy karatecy odpadli w eliminacjach, ale absolutnie nie można mówić o nieudanych występach - każdy z nich zdobył bezcenne doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości.

Sukcesy indywidualne i drużynowe

Wrocławski Klub Karate Kyokushin zajął także trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii open, drugie miejsce w kategorii juniorów i także trzecie miejsce w Metropolia Cup.Zgłoś uwagę