Świąteczne jarmarki i warsztaty we Wrocławiu

Przełom listopada i początek grudnia to czas kiedy jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe kiermasze świąteczne. We Wrocławiu króluje jak co roku jarmark w Rynku, ale nie jest jedynym świątecznym kiermaszem.

  • Na straganach znajdziemy tradycyjne świąteczne smakołyki, rękodzieło i upominki.

  • Wrocławski jarmark na rynku od lat przyciąga tłumy mieszkańców i turystów.

  • Na straganach znajdziemy tradycyjne świąteczne smakołyki, rękodzieło i upominki.


Największy jarmark, ten na wrocławskim rynku, już wystartował.  Kupować i smakować straganowe specjały można już od godziny 10.00. Osobiście sprawdzliśmy co można znaleźć na miejscu. Więcej na temat atrakcji znajdziecie tutaj: Jarmark Bożonarodzeniowy 2014 - program, atrakcje.

Jarmark w Centrum Kultury Agora

Własny jarmark organizuje także wrocławskie Centrum Kultury Agora. Potrwa on od 6 do 23 grudnia, w  godz. 9.00 do 17.00, tylko od poniedziałku do piątku. Wstęp jest wolny. Znajdziemy tam inspiracje na artystyczne bożonarodzeniowe upominki i ozdoby. Mini Kiermasz jest okazją do zakupienia oryginalnego rękodzieła autorstwa uczestników pracowni plastycznych. W ofercie znajdą się m.in. naczynia ceramiczne (wazony, patery, miseczki), szklane i ceramiczne ozdoby choinkowe (anioły, choinki, gwiazdki, szopki), małe formy rzeźbiarskie (anioły, owoce), biżuteria z elementami szkła (zawieszki, breloczki, kolczyki, bransolety), kartki świąteczne i grafiki.

Jarmark w Leśnicy

Kolejny jarmark, tym razem jednodniowy, odbędzie się w centrum kultury Zamek, 7 grudnia, w niedzielę, godz. 11.00 do 17.00.  Organizatorzy zapraszają na rodzinne warsztaty artystyczne, podczas których, przy dźwiękach mikołajowych dzwoneczków będzie można przygotować wyszukane ozdoby świąteczne i prezenty dla najbliższych. Warsztaty są płatne: koszt udziału już od 10 zł.

Świąteczne rękodzieło w kinie Nowe Horyzonty

Dwa pierwsze grudniowe weekendy zostaną poświęcone wrocławskim twórcom rękodzieła. Specjalna Świąteczna edycja Ręki Dzieła Fest ulokowana zostanie jak zawsze na parterze kina Nowe Horyzonty. Wystawcami będzie największa jak do tej pory liczb wrocławskich artystów rękodzieła, z których każdy zaprezentuje swoją własną, unikatową twórczość. 5-6-7 i 12-13-14 grudnia, w godzinach 12-20, będzie można znaleźć rewelacyjne prezenty, dla siebie lub kogoś bliskiego, między innymi: biżuterię, zabawki, ubrania, torby, nerki, akcesoria, ozdoby, kartki, ozdoby świąteczne oraz wiele innych unikatów!

Rękodzieło pod choinkę w Czterech Literach

W pierwszy weekend grudnia w klubie Cztery Litery przy ulicy Kurzy Targ odbędzie się Rękodzielnia, czyli zlot niezależnych wyrobników. Na miejscu będzie można znaleźć ubrania, dodatki, biżuterię, torby oraz masę innych własnoręcznie wykonanych przedmiotów. 6 i 7 grudnia od 12.00 do 18.00 będzie można zapoznać się z twórczością ponad 20 wrocławskich twórców rękodzieła.

Świąteczna Moda na Nadodrzu

Oryginalne prezenty dla modnych wrocławianek znajdziecie podczas kiermaszu Moda na Nadodrzu, którego świąteczna edycja odbędzie się 13 grudnia w Infopunkcie Łokietka 5. W ramach Nocy Nadodrza od godziny 12.00 do północy będzie można tu przyjść i poszukać czegoś dla siebie. Wybierać będziemy oczywiście spośród ubrań i dodatków tworzonych przez artystów i rzemieślników związanych z Nadodrze.

Święta w Krzywym Kominie

W tym roku zaproszono ciekawych artystów, rzemieślników i designerów, którzy poza sprzedawaniem swoich dzieł, podzielą się doświadczeniem i zainspirują wszystkich chętnych na prowadzonych przez siebie warsztatach .„Pierwszej gwiazdce”, czyli kiermaszowi świątecznemu w Krzywym Kominie towarzyszyć będą bowiem również warsztaty rękodzieła dla dzieci i dorosłych. Będzie można się na nich dowiedzieć, jak pięknie zapakować prezent i samodzielnie wykonać biżuterię. Jarmak świateczny w Krzywym Kominie będzie trwać od 5 do 12 grudnia w piątki, soboty i niedziele. Dokładny harmonogram dostępny jest na stronie internetowej.

Wrocławscy artyści na święta w Piecowni

Świąteczny Kiermasz Sztuki w galerii Piecownia przy ul. Łokietka 9 rozpocznie się 13 grudnia i potrwa aż do 10 stycznia. W tych dniach codziennie od godziny 11.00 do 20.00 będzie można znaleźć tutaj prace wielu wrocławskich artystów i rękodzielników. W zbiorach pracowni są oryginalne akcesoria świąteczne, niepowtarzalne grafiki, malarstwo, biżuteria ,a także filc, szkło i przede wszystkim unikatowa ceramika.

Prezenty od studentów ASP

Miłośnicy wyrobów rodzimych studentów Akademii Sztuk Pięknych, w tym roku również się nie zawiodą. Uczelnia planuje rozpocząć świateczny kiermasz w połowie grudnia. Więcej informacji wkrótce.

Świąteczne zakupy pod Wrocławiem

Od 5 do 24 grudnia w  Smolcu pod  Wrocławiem trwać będzie kiermasz świąteczny, na którym będą do nabycia nietuzinkowe wyroby artystyczne ponad 30 twórców rękodzielników, m.in. szkło, ceramika, biżuteria czy ozdoby bożonarodzeniowe. W soboty – dodatkowo bezpłatne warsztaty dla dzieci. Więcej o tej imprezie czytajcie TUTAJ.

Tradycyjnie jak co roku kiermasze i jarmarki świąteczne zorganizują także wszystkie wrocławskie centra handlowe. Będzie można na nich kupić upominki, ozdoby świąteczne i tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy. Większość z nich ruszy w połowie grudnia.

 

Zgłoś uwagę