Supernowoczesny sprzęt do badań czeka na pacjentów

W pracowni medycyny nuklearnej zbadają na wylot

  • gamma kamera do scyntygrafii

    materiały szpitala SPSK1


Uwaga pacjenci. Jeśli chcecie mieć pewność co do diagnozy lekarskiej dotyczącej waszej choroby lub waszego bliskiego, skorzystajcie z badania urządzeniem, które od niedawna ma Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1. Tym bardziej, że na badanie nie będziecie czekać długo, bo kolejek w zasadzie nie ma. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń, służące do diagnostyki z zakresu medycyny nuklearnej.

Gamma kamera jest drugim tak nowoczesnym urządzeniem na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, z jakiego mogą korzystać pacjenci z województwa dolnośląskiego. – To jakby hybryda. Łączy obrazowanie z zakresu medycyny nuklearne z tomografią komputerową – wyjaśnia Marcin Landwójtowicz, fizyk z Pracowni Medycyny Nuklearnej szpitala, w której jest urządzenie. I podkreśla, że badania nie należy się bać – jest ono absolutnie bezpieczne i bezbolesne. Służy ono m.in. do scyntygrafii  kości u chorych na raka, np. piersi czy prostaty, diagnozowania pracy nerek, schorzeń tarczycy, przytarczyc, badania przy obrzękach nóg i rąk i wielu innych. Co najważniejsze, pozwala zdiagnozować pacjenta z blisko stuprocentową dokładnością. Wszystkie badania są wykonywane ze skierowania z poradni specjalistycznych w ramach kontraktu z NFZ.

Rejestracja od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-13.00 pod numerami tel. 71 784 25 67, 327 09 59. Adres pracowni: SPSK nr 1 we Wrocławiu, Pracownia Medycyny Nuklearnej, Wybrzeże Ludwika Pasteura 4.

Eliza GłowickaZgłoś uwagę