„Wrocław Rozmawia” – ukazał się kolejny numer bezpłatnej gazety

Wrocławianie ponownie mają szansę na realizację projektów, które chcieliby widzieć na własnych osiedlach. Do 18 lutego trwa kolejny nabór wniosków do WBO. Tymczasem w pierwszym w tym roku numerze gazetki „Wrocław Rozmawia” możecie wyczytać m.in., jak przebiega droga od pomysłu do realizacji obywatelskiego projektu.


Sporo cennych informacji o WBO wyniesie również czytelnik z lektury rozmowy, przeprowadzonej z dyrektorem Biura ds. Partycypacji Społecznej Bartłomiejem Świerczewskim. 

Wrocław Rozmawia nr 1 (4) do pobrania.

Tych, którym leży na sercu piękno miejskich zabytków i sami chcieliby zaproponować odnowienie konkretnych obiektów, na pewno ucieszy fakt, że w nowej edycji WBO zarezerwowano ćwierć miliona złotych właśnie na takie cele. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule na ten temat.

Master plan parku Grabiszyńskiego to stosunkowo nowe miejskie przedsięwzięcie. We „Wrocław Rozmawia” przeczytacie o niuansach, związanych z samym pojęciem master planu jako dokumentu strategicznego, a także o tym, jak przedstawia się koncepcja zagospodarowania parku Grabiszyńskiego.

Wielu mieszkańców naszego miasta postawiło już na WBO i wielu również nie zawiodło swoich nadziei z nim związanych. Inni idą za przykładem swoich sąsiadów, którym powiodło się przekształcenie nieciekawych dotąd miejsc w strefy zabawy, sportu czy wypoczynku. Jak oni to robią – opowiadają na łamach nieodpłatnej publikacji „Wrocław Rozmawia”, która jest rozdawana we wrocławskich urzędach i instytucjach, a także przystankach komunikacji miejskiej.

Zachęcamy do lektury!

Zgłoś uwagę