Wrocław nie strzela w sylwestra

Po raz kolejny Wrocław rezygnuje z pokazu fajerwerków w sylwestrową noc. Wrocław nie strzela - w ten sposób pomagamy najmłodszym i najstarszym mieszkańcom miasta oraz zwierzętom spokojniej przetrwać przywitanie Nowego Roku. Nie znaczy to, że na wrocławskim Rynku zabraknie atrakcji.


Wrocław od kilku lat apeluje do mieszkańców oraz gości, aby fajerwerkowe szaleństwo zamienić na dobrą zabawę bez huków i wystrzałów.

Konfetti zamiast fajerwerków

Uczestnicy zabawy na wrocławskim Rynku mogą spodziewać się prawdziwego deszczu papierowego konfetti, w czasie gdy 150 artystów odśpiewa „I Want To Know What Love Is”. Na wspólne odliczanie do Nowego Roku zaprasza Renata Mauer-Różańska.

Czytaj Wrocłw Respect – sylwester na wrocławskim Rynku.

Z pokazów fajerwerków w sylwestra rezygnuje coraz więcej miast, m.in Warszawa czy Gdańsk. O zakazie używania petard i fajerwerków przez cały rok zdecydowali radni Zakopanego.

Nie dla psa fajerwerki

Petardy i fajerwerki dla zwierząt to nie tylko oślepiający błysk, ale także hałas nie do zniesienia. Odgłosy wystrzałów sztucznych ogni powodują paniczny lęk, zwłaszcza u psów.

Zwierzęta reagują na hałas ucieczką. Jeśli w czasie wybuchu są akurat na dworze, potrafią przerażone gnać przed siebie, aż nie stanie im serce lub nie wpadną pod samochód. Te, które mają więcej szczęścia i ktoś im pomoże, może trafią do schroniska.

Uniwersytet Przyrodniczy we WrocławiuZgłoś uwagę