W niedzielę wystartuje Wrocław Business Run

Trzecia edycja Wrocław Business Run wystartuje już w najbliższą niedziele, 3 września, na wrocławskiej Pergoli, o godzinie 10.00. Liczba biegaczy jest imponująca – to ponad 2300 osób!


Najbliższa edycja Wrocław Business Run na pewno przejdzie do historii. Nigdy wcześniej, na linii startu nie zjawiło się aż tylu zawodników. Wiadomo, że w biegu, który ma pomóc potrzebującym, wystartuje ponad 2300 osób. Jak informują organizatorzy, pozostały już tylko ostatnie pakiety startowe. W zeszłym roku podczas wydarzenia udało się zebrać aż 93 720 zł na pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W tym roku, każdy liczy na znacznie więcej. Bieg organizowany jest równocześnie w ośmiu polskich miastach i jest największą tego typu imprezą w Polsce.

Wrocław Business Run 2017

Wrocław Business Run 2017

Biegi i maratony / W plenerze / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin 3 września 2017 10:00

Miejsce Pergola we Wrocławiu

Zobacz

Czworo beneficjentów z Dolnego Śląska

Zebrane podczas biegu środki pozwolą na sfinansowanie leczenia oraz zakup protez dla pochodzących z Dolnego Śląska podopiecznych fundacji 22-letniej Kasi, 13-letnigo Michała, 7-letniego Maksa oraz 5-letniego Mateusza. W tym roku na koncie fundacji jest już ponad 128 000 złotych, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc beneficjentom, którzy obecni byli na konferencji poprzedzającej wydarzenie. 

– Organizujemy charytatywną sztafetę już od 6 lat. W tym czasie, dzięki zebranym środkom udało się pomóc 139 osobom. To niesamowita radość, widzieć bezinteresowne zaangażowanie setek ludzi w całym kraju, których łączy idea pomagania – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Trasa tegorocznego biegu mierzy 3,8 km długości. 

Inicjatywa "Wsparcie po starcie"

Dodatkowo pomóc można wspierając inicjatywę „Wsparcie po starcie”. W jaki sposób? Robiąc zakupy w drogerii Natura lub kupując produkty firmy Oknoplast. Więcej o akcji na stronie: www.wsparciepostarcie.org.

– To dla mnie niezwykle wzruszające, że aż tyle osób zdecydowało się wziąć udział w takim biegu. Sama jestem sportowcem i cieszę się, że to właśnie w taki sposób ktoś może odmienić moje i chłopców życie – powiedziała Kasia Sobczak, która na co dzień trenuje pływanie, wielokrotnie odnosząc sukcesy na mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

Wrocław Business Run co roku przyciąga coraz więcej wrocławskich firm oraz organizacji, które chętnie wspierają ideę biegu i włączają się w pomoc potrzebującym. W tej edycji swój udział potwierdziły m.in. UBS Business Solutions Poland, Unit4, HPE czy Capgemini.  Tegoroczny bieg odbędzie się na wrocławskiej Pergoli w okolicy Hali Stulecia.

Zgłoś uwagę