24 grudnia Wigilia dla Samotnych w Czasoprzestrzeni

24 grudnia 2018 r. w Czasoprzestrzeni (Zajezdnia Dąbie) przy ul. Tramwajowej 1-3 przygotowano Wigilię dla Samotnych organizowaną przez Fundację Wolne Miejsce we współpracy z władzami Wrocławia.

 • Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

  Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

 • Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

  Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

 • Wigilia 2018 r.

  Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

 • Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

  Wigilia w Zajezdni Dąbie w 2018 r.

 • Tak świętowano podczas Wigilii dla Samotnych w Zajezdni Dąbie w 2017 roku, fot. FB Wolne miejsce - Wrocław

  Tak świętowano podczas Wigilii dla Samotnych w Zajezdni Dąbie w 2017 roku, fot. FB Wolne miejsce - Wrocław


Kilkaset osób przyszło na spotkanie wigilijne w Czasoprzestrzeni, w dawnej zajezdni na Biskupinie, które zorganizowano z myślą o osobach samotnych. W przygotowaniu wydarzenia zaangażowało się ponad 40 wolontariuszy. Na stołach był barszcz, krokiety, słodycze.

– Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym nikt nie powinien być samotny, nikt nie powinien odczuwać niedostatku – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – Życzę Państwu zdrowia i radości oraz wszelkiej pomyślności w 2019 roku.

Uczestnicy wydarzenia wspólnie śpiewali kolędy, dzielili się opłatkiem. Przy wyjściu czekały na nich paczki.

Wigilie dla samotnych i potrzebujących we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Wigilia dla Samotnych w Czasoprzestrzeni

Wigilia dla Samotnych w Czasoprzestrzeni

Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin 24 grudnia 2018 14:00

Miejsce Czasoprzestrzeń

Zobacz

Na wigilijnym stole stanęły typowo świąteczne potrawy, karp, śledź, barszcz z uszkami i kapusta. Uczestnicy wspólnie zaśpiewają kolędy oraz obejrzą spektakl teatralny. Współorganizatorami Wigilii dla Samotnych jest miasto Wrocław oraz Stowarzyszenie Tratwa. Udział w niej wziął Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Ludzi samotnych jest mnóstwo. Jako miasto staramy się pomagać takim osobom na bieżąco, ale w tak szczególnym świątecznym czasie dodatkowo wspieramy wszelkie tego typu inicjatywy. Z przyjemnością przyłączamy się do organizacji Wigilii dla Samotnych i zapraszamy wszystkich chętnych wrocławian do wspólnego spędzenia z nami wigilijnej kolacji – mówiła o wydarzeniu Anna Józefiak-Materna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.Zgłoś uwagę