Kosynierzy Wrocław mistrzami Polski

Kosynierzy Wrocław, jedna z najstarszych drużyn w Polsce, po raz szósty sięgnęli po tytuł mistrza Polski w lacrosse. Co więcej, ze srebrnym medalem na szyi sezon zakończyła żeńska drużyna - Kosynierki.


Kosynierzy Wrocław w decydującej fazie zmagań o tytuł mistrza Polski, w Poznaniu, w trakcie „Weekendu Mistrzów”, pokonali Kraków Kings 6:5 i tym samym już szósty raz, a czwarty z rzędu sięgnęli po upragniony tytuł. Wrocławscy zawodnicy zaprezentowali się na tyle dobrze, że kilku z nich  otrzymało także indywidualne nagrody za swoją grę w trakcie sezonu. Co więcej, wrocławska ekipa swój ostatni mecz przegrała blisko dwa i pół roku temu.

Najlepszym pomocnikiem ligi i zarazem najbardziej wartościowym zawodnikiem okazał się Daniel Smaza, Jan Śmigiel sięgnął po statuetkę dla MVP w kategorii napastników, a Adam Tymorek został najlepszym młodzieżowcem rozgrywek.

Ze srebrnym medalem sezon zakończyły natomiast Kosynierki Wrocław, które po raz kolejny musiały uznać wyższość Poznań Hussars Ladies, przegrywając z rywalkami 5:7. Pomimo przegranej w finale jedna z zawodniczek również została doceniona za indywidualne starania. Joanna Wawrzynów zakończyła sezon z tytułem najlepszej pomocniczki i najlepszej zawodniczki Polskiej Ligi Lacrosse.

Wrocławianie zakończyli sezon w Polskiej Lidze Lacrosse, jednak kilku z nich nadal będzie kontynuowało zmagania. Tym razem na szczeblu międzynarodowym, gdyż w lipcu odbędą się mistrzostwa świata w Izraelu.Zgłoś uwagę