Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Wejherowska: kryty basen w innym miejscu

Spółka Wrocławskie Inwestycje unieważniła przetarg na modernizację i przebudowę basenu przy ul. Wejherowskiej z powodu zbyt drogiej oferty. Wykonawca miał być wyłoniony w kolejnym przetargu. Tymczasem WI rozpoczyna postępowanie dla zadania „Zmiana projektu budowlanego dla budowy krytej pływalni z zespołem zewnętrznych basenów sportowo-rekreacyjnych, zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną oraz niezbędnymi urządzeniami budowlanymi przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu”. Co to oznacza?


Wyjaśnia Marek Szempliński, rzecznik WI: - Zmieniamy lokalizację krytej pływalni. Chcemy tak zaprojektować obiekt, by można było realizację etapować i równocześnie, żeby na początek budować można było tą część, która jest niezbędna na World Games, czyli basen o wymiarach olimpijskich. Wiadomo, że to musi być tak zaprojektowane, aby towarzyszyła temu infrastruktura niezbędna do organizowania zawodów.

Zmiany w projekcie uniezależnią inwestora od zbyt drogich ofert. Można będzie np. zbudować na początek tylko część obiektu. Kolejna zaleta tego pomysłu to swoboda w wyznaczaniu terminów zakończenia inwestycji. Ważne, że dotychczasowy basen odkryty, w miejscu, na którym miał pierwotnie stanąć nowy obiekt, zostanie.

Warto też zauważyć, że zmiany w projekcie nie opóźniają przetargu na realizację. -  W najbliższym czasie go ogłosimy, jeszcze w tym roku. Tyle, że tym razem planujemy postępowanie w tzw. trybie ograniczonym – mówi Marek Szempliński. Przypomnijmy, że przetarg w trybie ograniczonym polega na znalezieniu w pierwszym etapie wykonawców mogących podjąć się zadania i dopiero dopuszczonych do drugiego etapu zaprasza się do złożenia ofert cenowych. Ten sposób postępowania został z powodzeniem zastosowany przy obwodnicy Leśnicy. 

ramZgłoś uwagę