We Wrocławiu zakończył się Kongres Kobiet

Kongres zorganizowano pod hasłem „Świat kobiet – szanse, zagrożenia, dążenia”

  • Dolnośląski Kongres Kobiet otworzył prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz

    Dolnośląski Kongres Kobiet otworzył prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz


W sobotę we Wrocławiu został zorganizowany I Dolnośląski Kongres Kobiet. Spotkanie otworzył m.in. prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Prezydent podkreślił wzrastające społeczne znaczenie ruchu kobiet, szczególnie w Europie.

Na I Dolnośląski Kongres Kobiet przyjechało wiele znanych osób. Obrady we Wrocławiu, rozpoczęła dziennikarka Dorota Warakomska, prezeska Stowarzyszenia Kongresu Kobiet. Podkreśliła, że kobiety na początku roku zyskają w regionie własną reprezentantkę. Wśród licznie zaproszonych gości byli m.in. wicemarszałek Sejmu RP Wanda Nowicka, europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg, a także, powitana gorącymi oklaskami, Barbara Labuda.

- Kongres Kobiet to największy w tej chwili ruch społeczny w Polsce – mówi Katarzyna Lubiniecka, znana wrocławska dziennikarka, dziś rzeczniczka I Dolnośląskiego Kongresu Kobiet. - Wśród tematów o których rozmawiało ponad 300 uczestniczek Kongresu Kobiet we Wrocławiu najważniejszy dotyczył równouprawnienie mężczyzn i kobiet. Prowadzone zostały również m.in. panele dyskusyjne poświęcone kobietom sukcesu i kobietom w polityce. Dorota Warakomska już od dawna postuluje o zwiększenie liczby kobiet aktywnych politycznie – dodaje w rozmowie z www.wroclaw.pl Katarzyna Lubiniecka.

W maju 2014, już po raz szósty w Sali kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się ogólnopolski Kongres Kobiet. Organizatorki spodziewają się, że weźmie w nim udział kilka tysięcy uczestniczek. – To będzie wielkie święto kobiet – zapowiada Lubiniecka.

Michał Sudoł

Zgłoś uwagę