We Wrocławiu powstaną nowe drogi rowerowe

Już niebawem we Wrocławiu powstaną nowe drogi rowerowe, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz pozwolą wygodnie dostać się do centrum miasta. Rowerzyści skorzystają z nich już wiosną 2021 r.


Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad nowymi drogami rowerowymi. Jest to dobra informacja dla wszystkich, którzy wybierają rower, jako swój środek transportu.

Bezpieczniej w centrum

Ważna inwestycja pieszo-rowerowa powstanie wzdłuż ulicy Swobodnej od Powstańców Śląskich do ul. Ślężnej. Ten odcinek będzie miał ok 280 metrów. W ramach tej inwestycji powstaną również: nowe przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy przez ulicę Powstańców Śląskich na wysokości południowej części skrzyżowania z ul. Swobodną. Wykonawcą tego przedsięwzięcia została firma Rotomat.


fot. Joanna Leja

Na Śródmieściu udogodnienia nie tylko dla rowerzystów 

Będzie się działo również na Śródmieściu. Wybudowany zostanie ważny odcinek drogi dla rowerów przy ul. Rychtalskiej oraz od tej ulicy w ciągu Jedności Narodowej (do skweru Pionierów Wrocławskich). Ułatwi on połączenie północnej części miasta z centrum. W sumie ten odcinek będzie liczył 845 metrów ścieżki. Inwestycja potrwa 9 miesięcy. Jej koszt to ponad 1,7 miliona złotych.

Dodatkowo, na wnioski mieszkańców, przy ulicy Rychtalskiej powstanie przystanek autobusowy dla linii autobusowej 111. Przystanek tramwajowo-autobusowy przed skrzyżowanie ulicy Oleśnickiej z Poniatowskiego zostanie przeniesiony. Na przystanku na skwerze Pionierów Wrocławskich znacznie poprawi się komfort wsiadania i wysiadania z komunikacji zbiorowej.


fot. Joanna Leja

Hubska czeka na wykonawcę

Miasto ogłosiło nowy przetarg na budowę ścieżki rowerowej na ulicy Hubskiej. Droga ma prowadzić od ul. Glinianej do połączenia z ul. Armii Krajowej. Nowe trasy rowerowe na ul. Hubskiej mają mieć 725 metrów. Pobiegną od skrzyżowania z ul. Glinianą do ul. Kamiennej, wzdłuż fragmentu ul. Bardzkiej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej.

Ta inwestycja nie zostanie zbudowana kosztem węższej jezdni. Poza ścieżką dla rowerów powstaną przejazdy dla jednośladów. Zostaną wyznaczone też nowe przejścia dla pieszych. Przetarg na tę inwestycję został ogłoszony po raz drugi, za pierwszym razem nie udało się wybrać wykonawcy.


fot. Joanna Leja

Trzy powyższe inwestycje są współfinansowane z funduszy unijnych. 

Droga rowerowa z Wrocławia do Bielan Wrocławskich coraz bliżej

Jedna z największych inwestycji rowerowych we Wrocławiu staje się coraz bardziej widoczna. Trasa rowerowa poprowadzi z al. Karkonoskiej, aż do Bielan Wrocławskich. Można już korzystać z odcinka od cmentarza radzieckiego do ulicy Zwycięskiej. 

– Odcinek od ronda do Kobierzyckiej ma ułożoną masę, podobnie od Kobierzyckiej w kierunku Ślęzy, ale jak to na placu budowy - na ścieżce pracuje sprzęt wyrównujący pobocza, wylewający fundamenty pod słupy oświetlenia drogowego, osadzający studnie pod kanały MKT. Na budowie kładki trwa fundamentowanie podpór, w październiku rozpoczniemy prace przy wznoszeniu konstrukcji pomostu oraz przeniesiemy się z frontem robót w okolice budynków radia i telewizji. Termin ukończenia całości inwestycji to marzec 2021 r. – mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.


Fot. Joanna Leja

– Codziennie dojeżdżam do pracy na Bielany, bardzo się cieszę, że ta droga tutaj powstaje. To bardzo ważne, żeby budować takie połączenia, szczególnie, że nie wszyscy są zmotoryzowani i ścieżka może bardzo ułatwić dojazd do pracy. Osobiście bardzo czekam na tę trasę, ponieważ czasami jeździmy w tych okolicach z rodziną i myślę, że ten przejazd będzie bezpieczniejszy – mówi pani Agnieszka, mieszkanka wrocławskich Krzyków.

We Wrocławiu coraz więcej osób wybiera rower jako swój główny środek transportu. Dlatego tak ważne jest to, aby w mieście powstawały spójne drogi rowerowe, które w bezpieczny i wygodny sposób pozwolą poruszać się jednośladem. Zgłoś uwagę