W poniedziałek utoczą krwi urzędnikom

W poniedziałek, 15 czerwca przez kilka godzin pracownicy Urzędu Miejskiego we Wrocławiu będą mogli oddać krew i wesprzeć potrzebujących. Mobilny punkt poboru krwi  będzie przy ul. Bogusławskiego 8-10 przed Urzędem Miejskim. 

  • plakat krew wrocław

    Latem krew jest potrzebna najabrdziej


To pierwsza powszechna zbiórka krwi w Urzędzie Miejskim. Akcje organizuje miejski Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do oddania krwi. Zbliżają się wakacje, które są najtrudniejszym okresem w roku dla stacji krwiodawstwa – zapotrzebowanie na krew jest większe w szpitalach, a krwiodawców, a tym samym krwi brakuje.  

Dawcy, którzy chcą oddać krew w poniedziałek, 15 czerwca mogą się rejestrować i oddawać krew w godzinach 9.00 – 12.00, w specjalnie do tego przystosowanym krwiobusie.  – W tym czasie może oczywiście oddać krew każdy chętny, nie tylko pracownicy urzędu, zachęcamy choćby interesantów – mówi Ewa Budych-Wicher z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

Każdego, kto odda krew Regionalna Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa obdaruje upominkiem. Co jest ważne: pracownicy stacji przypominają, że bezpośrednio przed i po oddaniu krwi nie wolno palić tytoniu.

Uwaga kierowcy! Krwiobus stanie na ulicy już około  8.30 i w związku z tym od godzin porannych do popołudnia będzie obowiązywał w tym miejscu zakaz zatrzymywania  się i postoju.

Termin akcji: 15 czerwca 2015 r.

Godziny rejestracji dawców: 9.00-12.00

Miejsce akcji: mobilny punkt do poboru krwi  przed Urzędem Miejskim we Wrocławiu

ul. W. Bogusławskiego 8, 10

Należy mieć przy sobie dowód osobisty i przed oddaniem krwi wypić litr wody lub innych płynów i zjeść porządne, ale nie tłusty posiłek. Co jeszcze musisz wiedzieć zanim oddasz krew?

Inne akcje wyjazdowe RCKiK we Wrocławiu w okresie wakacji na stronie: www.rckik.wroclaw.pl/krwiodawstwo-Wakacje-2015-54-2.htmlZgłoś uwagę