W Muzeum Narodowym charytatywna aukcja online

Dzisiaj, 26 listopada, w Muzeum Narodowym we Wrocławiu odbędzie się 23. Gala Urtica Dzieciom, połączona z aukcją prac plastycznych wykonanych przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie transmitowane będzie online.


W uroczystości we wrocławskim Muzeum Narodowym udział wezmą przedstawiciele świata kultury i biznesu, a zebrana kwota zostanie przekazana na wsparcie 18. dziecięcych oddziałów  onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce. Transmisja online od godz. 18.00.

– Koncepcja tegorocznej gali była niebywałym wyzwaniem dla naszego zespołu – przyznaje Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. – Sytuacja epidemiologiczna w kraju, zamknięte szpitale oraz reżim sanitarny na oddziałach onkologii i hematologii dziecięcej sprawił, że nie mogliśmy organizować cyklu „Słoneczna Galeria”, który od lat był głównym źródłem inspiracji dla małych  artystów. Dzięki doskonałej współpracy z personelem medycznym, udało się jednak dostarczyć zestawy malarskie bezpośrednio do łóżek naszych podopiecznych – dodaje.

To co ważne

Tematem przewodnim 23. Gali Urtica Dzieciom jest hasło: To, co ważne. Nawiązuje ono do wartości, jakimi dziś żyje każdy z nas, a które w obliczu ostatnich miesięcy uległy niewątpliwej modyfikacji. O nich opowiedzą autorzy prac, którzy ze względu na osłabienie po chemioterapii i długotrwałe obniżenie odporności, od wielu miesięcy żyją w całkowitej izolacji społecznej.

W sieci można zobaczyć katalog prac, które zostały wybrane do licytacji i opatrzone Certyfikatem Autentyczności Muzeum Narodowego we Wrocławiu, partnera merytorycznego wydarzenia. Do tzw. Dużej Aukcji wystawiono 41 dzieł małych artystów, spośród których najmłodszy ma tylko 3 lata.

Galę poprowadzi aktor i reżyser Paweł Krupski, producent Przeglądu Piosenki Aktorskiej, któremu w formie filmowej towarzyszyć będą artyści oraz dziennikarze m.in. Mateusz Damięcki, Magdalena Steczkowska, Monika Mrozowska czy Maciej Orłoś. Nie zabraknie też elementu muzycznego, o który zadba kwartet smyczkowy „Continuo".

Patronat honorowy nad 23. Galą Urtica Dzieciom objęli m.in.: Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak i Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Mała aukcja online

27 listopada br. uruchomiona zostanie także aukcja online kierowana do wszystkich tych, którym los walczących z nowotworem dzieci nie jest obojętny. W tzw. Małej Aukcji pojawi się aż 100 obrazów.Zgłoś uwagę