#VolleyWrocław pozyskał sponsora strategicznego

KGHM Polska Miedź SA został sponsorem #VolleyWrocław. To kontynuacja współpracy podjętej na początku obecnego sezonu – w październiku partnerem klubu został Centrozłom Wrocław SA, spółka-córka KGHM-u. Umowa na razie będzie obowiązywać do końca czerwca. - Jestem pewien, że podpisana umowa będzie nowym otwarciem i będziemy budować siatkówkę na najwyższym poziomie - mówi Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

  • fot. #VolleyWrocław

    fot. #VolleyWrocław


Sportowe DNA KGHM-u

– KGHM ma sport w DNA. Jest wiele dyscyplin i klubów, które wspieramy. Są to chociażby piłka ręczna, siatkówka czy piłka nożna. Wydaje się to naturalne, że postanowiliśmy wesprzeć kolejny dolnośląski klub – #VolleyWrocław. Tym bardziej, że jest to klub ze stolicy naszego regionu. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie dobrym prognostykiem dla zawodniczek i dla samego klubu – komentuje Adam Bugajczuk, wiceprezes zarządu ds. rozwoju KGHM-u.

– Na początku sezonu, gdy #VolleyWrocław podpisywał umowę z Centrozłomem, mówiliśmy, że wierzymy, że po nim przyjdzie jeszcze większy sponsor. To bardzo ważny moment dla Dolnego Śląska. To ważne, by polskie firmy, również spółki Skarbu Państwa, inwestowały w siatkówkę żeńską. Jesteśmy równy tydzień po podpisaniu czteroletniej umowy z Tauronem, która obejmie Ligę Siatkówki Kobiet i pierwszą ligę męską jako sponsor tytularny – mówi Ryszard Czarnecki, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Bardzo wierzę w siatkówkę żeńską nie tylko we Wrocławiu, ale i w całej Polsce. Jednocześnie chciałem podkreślić, że podpisanie umowy z KGHM-em nie dzieje się kosztem siatkówki męskiej. Chcemy wspierać tę dyscyplinę w Polsce zarówno w męskim, jak i żeńskim wydaniu – dodaje.

Nowe otwarcie dla #VolleyWrocław

Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca, ale najpewniej będzie przedłużona o kolejne miesiące. – Niewątpliwie wszyscy pamiętamy, jak jeszcze kilka lat temu nasz klub walczył o najwyższe cele. Jestem jednocześnie przekonany, że w najbliższy czasie wrócimy do tego poziomu, choć na ten moment musimy walczyć o to, by utrzymać się w LSK. Najbliższych rywali nie powinniśmy się obawiać, bo jesteśmy sportowo z innej półki. Mamy też wiele zawodniczek z ogromnym potencjałem, to oczywiście będziemy się starać pokazać na boisku – mówi Jacek Grabowski, prezes #VolleyWrocław. – To spotkanie to dla nas bardzo ważny moment. Jestem pewien, że podpisana z KGHM-em umowa będzie nowym otwarciem i dzięki niej będziemy budować siatkówkę na najwyższym poziomie. Zrobimy wszystko, aby zasłużyć sobie na to, by po latach dalej być sponsorowanym przez tak wielką firmę – podkreśla.

– Wiemy, że KGHM jest jednym z największych producentów miedzi na świecie, ale nie każdy wie, że również srebra. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje tym, że będziemy kiedyś razem produkować złoto – zaznacza Wojciech Kurczyński, trener #VolleyWrocław.

Teraz walka o utrzymanie

Przed wrocławiankami jeszcze walka o pozostanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Pierwsze spotkanie z Wisłą Warszawa odbędzie się w niedzielę, 15 marca o godzinie 17.00 we wrocławskiej Orbicie.Zgłoś uwagę