„Więcej zdrowia – więcej życia” na Wyspie Słodowej

Z okazji ósmej edycji Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia przygotowano mnóstwo atrakcji dla każdego! Na scenie głównej odbędzie się szereg różnego rodzaju pokazów - od sportowych, przez artystyczne, po kulinarne. Będzie można również skorzystać z porad lekarzy specjalistów. Impreza odbędzie się na Wyspie Słodowej, a udział w niej jest bezpłatny.

 • wrocławskie dni promocji zdrowia 2014 baner informacyjny

 • wrocławskie dni promocji zdrowia plakat


27 i 28 września 2014 r. na Wyspie Słodowej będziemy promować zdrowy tryb życia wśród wrocławian. VIII edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się pod hasłem „Więcej zdrowia – więcej życia”. W planach porady lekarzy specjalistów, pokazy sportowe, artystyczne, oraz degustacje kulinarnych przysmaków.

Rowerem przez Wrocław na Wyspę Słodową

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 w parku Południowym. Stamtąd bowiem ruszy rowerowy peleton, który dotrze na Wyspę Słodową. Trasa przejazdu liczy około 9 km. Na starcie każdy uczestnik otrzyma „saszetkę życia”, wodę mineralną, smycz, szprychówkę i naklejkę z numerem (upoważniającą do odbioru nagród). Do zdobycia są atrakcyjne nagrody, puchary oraz wspaniałe wspomnienia. Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję oraz Straż Miejską.

Widzimy się na Słodowej

Uroczyste otwarcie VIII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się w sobotę o godzinie 12.00. Na miejscu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów. Profesjonaliści cierpliwie odpowiedzą na wszystkie pytania m.in.: z zakresu chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy i zaburzeń metabolicznych, profilaktyki uzależnień, żywienia dzieci, chorób nowotworowych u dorosłych oraz promocji zdrowia psychicznego. Na miejscu będzie można również sprawdzić skład swojego ciała, zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz podjąć naukę z zakresu samobadania piersi. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w pokazach pierwszej pomocy. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak należy prawidłowo wezwać pogotowie, postępować wobec nieprzytomnej osoby, a także przećwiczyć masaż serca oraz sztuczne oddychanie na fantomach.

Pierwszego dnia VIII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia będzie okazja do upolowania paru upominków. Wystarczy odebrać kartę w namiocie organizatorów i wykonać "prozdrowotne" aktywności, za które będą przyznawane punkty, a z kolei punkty można wymieniać na nagrody (m.in.: skakanki, apteczki, wejściówki do partnerów i wiele innych). Tego dnia odbędzie się również akcja honorowego oddawania krwi.

Zdrowie na wielkiej scenie

Na głównej scenie odbywać się będą występy artystyczne oraz zajęcia fitness.

Sobota, 27 września godz. 12.00 - 17.00:

 • 12.15 – 12.30 Występ artystyczny Zespołu Tanecznego Zgraja – Zgraja działa od 1986 roku, a jej tancerze są wielokrotnymi Mistrzami Polski, Europy i Świata. W czerwcu 2014 Zgraja brała udział w Mistrzostwach Europy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego w Budapeszcie, zdobywając 5 I miejsc, 6 II miejsc, 1 III miejsce.
 • 12.30 – 13.15 Rozdanie nagród uczestnikom Peletonu Rowerowego
 • 13.15 – 13.25 Prezentacja stoisk partnerskich
 • 13.30 – 13.40 Pokaz ćwiczeń ogólnorozwojowych, Lady Fitness Club – Trenerka zaprezentuje krótki, łatwy do zapamiętania trening całego ciała, który można wykonywać samodzielnie w domu albo np. w parku w charakterze przerwy w joggingu. Trening składać się będzie z krótkiej rozgrzewki i kilku ćwiczeń wzmacniających wszystkie mięśnie oraz spalających tkankę tłuszczową, z elementami wytrzymałościowymi i siłowymi.
 • 13.50 – 14.05 Pokaz akrobatyczny duetu męskiego, Agencja Artystyczna Everest Production - Everest Production tworzy oryginalne spektakle, łącząc takie dziedziny jak: akrobatyka, taniec, sztuki walki, iluzja, akrobatyka powietrzna czy ruch sceniczny. Oprócz tego organizuje i prowadzi warsztaty z akrobatyki. Zajęcia prowadzone są przez wielokrotnych Mistrzów Polski w Akrobatyce Sportowej i byłych reprezentantów kadry narodowej.
 • 14.10 – 14.40 Zajęcia BodyART®, Marta Tymoszewicz-Bednarz - BodyART® jest jednym z najbardziej docenianych treningów funkcjonalnych, formą fitness z nurtu Body and Mind, został stworzony i opracowany przez Roberta Steinbachera - jednego z najbardziej popularnych i uznanych prezenterów fitness na scenie międzynarodowej. bodyART®  to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda treningu. Umożliwia praktykę każdemu prowadząc go do wewnętrznej i zewnętrznej harmonii.
 • 14.50 – 15.10 Pokaz doświadczeń chemicznych, Mały Inżynier - Mały Inżynier pragnie przedstawić Państwu cieszący się dużym zainteresowaniem interaktywny pokaz łączący zabawę z nauką. Chcemy pokazać jak ciekawy, kolorowy (czasami nawet wybuchowy) jest świat fizyki i chemii. Prowadzone przez nas pokazy pomogą małym i dużym lepiej zrozumieć otaczający ich świat, rozwinąć umiejętność zadawania pytań: jak to działa, dlaczego tak jest i szukania na nie odpowiedzi.
 • 15.20 – 15.30 Prezentacja stoisk partnerskich
 • 15.30 – 16.15 Przedstawienie lalkowe, Fundacja L'ARCHE - Spektakl opowiada o dwóch dziewczynkach w wieku 7-9 lat, które poznają się i przy wspólnej zabawie dowiadują więcej o sobie. Jednak jedna z postaci nieco różni się od drugiej… Jeśli chcesz poznać historię Malwiny i Julki koniecznie przyjdź na przedstawienie, które odbędzie się zarówno w sobotę jak i niedzielę.
 • 16.15 – 17.00 Zumba Fitness, Agnieszka Tyborowska - Zumba to świetna zabawa dla każdego!Treningi Zumba Fitness to lekcje cardio z elementami treningu wytrzymałościowego, które kształtują sylwetkę, poprawiają ogólną kondycję oraz wprawiają nas w świetne samopoczucie.

 

Niedziela, 28 września godz. 14.00 - 17.00:

 • 14.00 – 14.10 Rozpoczęcie wydarzenia
 • 14.10 – 14.15 Flash Mob, Tydzień Ruchu 2014 - Flash mob to “sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie”. W czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia wspólnie wykonamy ogólnoeuropejski taniec, który rozpocznie Tydzień Ruchu 2014.
 • 14.15 – 15.00 Przedstawienie lalkowe, Fundacja L'ARCHE
 • 15.00 – 16.00 Pokaz kulinarny, Szkoła Gotowania - Szkoła Gotowania “Tęczowa Kuchnia” pokaże jak w prosty sposób przyrządzić smaczne i zdrowe potrawy. Kucharze na scenie przygotują 3 posiłki: śniadanie, obiad oraz deser. Aby dobrze rozpocząć dzień, warto zjeść pełnoziarniste naleśniki z jajkiem poszetowym i szczypiorem. Świetną alternatywą na obiad będzie ryba pieczona na grillu z sosem cytrynowym, kaszą jaglaną i brokułami. A na koniec deser, który nie jest kaloryczny - jogurt z jeżynami, melisą i… chrupiącą niespodzianką!
 • 16.10 – 16.30 Pokaz Tai Chi, Wrocławska Akademia Tai Chi - Tai chi wywodzi się z chińskich sztuk walki. To połączenie medytacji w ruchu, relaksu oraz pracy z ciałem, które w efekcie poprawia stan zdrowia, kondycję fizyczną, koordynację, koncentrację, równowagę psychiczną i emocjonalną. Ten szczególny styl gimnastyki charakteryzuje się łagodnymi, harmonijnymi ruchami, które zwiększają siłę, elastyczność i balans. Tai chi uwalnia od napięć i stresów, a także cieszy pięknem i harmonią prawidłowo wykonywanych ruchów.
 • 17.00 – 18.00 Klasyka na Wyspie – koncert jazzowy

 

 

 

zebrała ulaj

Zgłoś uwagę