V Aukcja Młodej Sztuki, a w tle Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Student Artworks, organizator V Aukcji Młodej Sztuki, w tym roku wspierał działalność Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci i przekazała część dochodu z licytacji na pomoc podopiecznych hospicjum, których prace także trafiły na aukcję. 


15 obrazów wylicytowanych

Goście, którzy wzięli udział w aukcji wylicytowali 15 obrazów obiecujących i wschodzących artystów Fundacji Student Artworks na łączną kwotę niemal 12 tys. zł. Największe zainteresowanie wzbudził obraz ,,Glitch” autorstwa Maryi Camenzuli z Malty, który został wylicytowany za ponad 1000 zł. Nad prawidłowym przebiegiem aukcji oraz przekonaniem nabywców do zakupu obrazów czuwała Monika Rostecka, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego.

Uwagę zaproszonych gości przykuły także wyjątkowo poruszające obrazy podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Nic dziwnego, że zgromadzeni wylicytowali wszystkie obrazy o łącznej kwocie 2 tys. zł. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych fundacji.

Tegoroczna Aukcja Młodej Sztuki była szczególna, ponieważ stanowiła dużą szansę dla twórców z Polski, ale też Europy i całego świata. Otworzyła możliwości zaistnienia w świecie sztuki początkującym artystom, wystawiającym swoje prace stronie Fundacji Student Artworks, szczególnie tym, którzy nie mogą tego zrobić w innej formie ze względu na barierę finansową.

Wsparcie dla wrocławskiego hospicjum

Student Artworks w tym roku wspiera działalność Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci. Część dochodu z aukcji została przekazana na rzecz podopiecznych fundacji. Podczas licytacji, oprócz prac młodych artystów wystawiano również dzieła właśnie podopiecznych hospicjum. 

To również stało się zachętą do wsparcia V Aukcji Młodej Sztuki przez inwestorów, przedsiębiorców, kolekcjonerów i entuzjastów młodej sztuki. Przedstawiciele firm podkreślają, że chcą nie tylko przyczynić się do promocji swojej marki i podniesienia prestiżu firmy, ale przede wszystkim do wsparcia młodych, zdolnych artystów.

Atrakcje programu aukcji

Ubiegłoroczna edycja aukcji odbyła się na 48. piętrze Sky Tower, ale organizatorzy wydarzenia i tym razem zadbali o to, żeby odbyło się ono w nie mniej widowiskowych klimatach – w monumentalnym, neoklasycystycznym budynku na pl. Solnym.

Nie tylko wyjątkowe wnętrze miało stanowić o spektakularnym wydźwięku wydarzenia. – Dodatkową atrakcją był udział grupy cyrkowej FABCOR, związanej z Oleśnickim Festiwalem Cyrkowo-Artystycznym. O dopełnienie punktów programu zadbała prowadząca – Monika Rostecka, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego – mówią członkowie Fundacji Student Artworks.

Interesujący się trendami w modzie mieli zaś mieli okazję podziwiania kolekcji Kamila Hala, właściciela autorskiej Pracowni Krawiectwa Artystycznego we Wrocławiu przy ulicy Krasińskiego 32. Kamil Hal to absolwent łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych nagród, współpracuje również z czołowymi polskimi stylistami. Jednak mimo talentu i sukcesów, pamięta o potrzebujących, dlatego często angażuje się w akcje charytatywne. Projektant sprzedał na licytacji bluzę swojego projektu i kwotę w wysokości 200 zł przekazał na pomoc podopiecznym z Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Zgłoś uwagę