Turniej finałowy Pucharu Polski w blind footballu we Wrocławiu

W sobotę (11 grudnia) we Wrocławiu na boiskach Olimpijski FC w kompelskie Stadionu Olimpijskiego zostanie rozegrany turniej finałowy w blind footballu - piłce nożnej dla niewidomych i niedowidzących. Gospodarzem jest WKS Śląsk Wrocław. 

  • Śląsk Wrocław zagra w turnieju finałowym blind footballu

    Śląsk Wrocław zagra w turnieju finałowym blind footballu /fot. Adam Stykowski/slaskwroclaw.pl


Jeszcze nigdy wcześniej turniej nie miał tak silnej obsady. O trofeum zmierzą się cztery zespoły, w tym dwóch triumfatorów poprzednich edycji – Śląsk Wrocław i Wisła Kraków.

Także teraz te zespoły powinny powalczyć o końcowe zwycięstwo, chociaż szyki spróbują im pomieszać drużyny Fundacji Nie Widzę Przeszkód oraz Fundacji Niewidzialna Piłka. Dla drugiej z nich będzie to debiut w tego typu zawodach.

Drużyny zagrają ze sobą systemem każdy z każdym. Turniej rozpocznie się o godz. 9.00, lecz uroczyste otwarcie zaolanowano na godz. 12.00. Tuż po nim, około 12.45, zostanie rozegrane najciekawiej zapowiadające się spotkanie dwóch wcześniejszych triumfatorów. Śląsk Wrocław Blind Football zmierzy się z Wisłą Kraków Blind Football.

– W bramce gospodarzy najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć jedną z gwiazd całej dyscypliny, byłego reprezentanta Polski, Radosława Majdana, który wspólnie z drużyną Śląska w 2019 zdobył złoto podczas Klubowych Mistrzostw Świata – czytamy na stronie internetowej Śląska.

Czym jest blind football?

Jak wyjaśniają przedstawiciele Śląska Wrocław: to dyscyplina paraolimpijska, która rozwija się w Polsce od 10 lat, jednak jej rozkwit i gwałtowny rozwój miał miejsce w ostatnich trzech.

– Bez wątpienia ogromną rolę w tym odegrały dwa ekstraklasowe kluby – Śląsk Wrocław i Wisła Kraków, które utworzyły sekcję blind footballu – uważa Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy klubu.Zgłoś uwagę