Trzy nowe boiska przy Stadionie Wrocław

Przy Stadionie Wrocław już niebawem powstaną trzy boiska do gry w piłkę nożną ze sztuczną nawierzchnią, które będzie można łączyć w jeden duży plac gry. Na obiekcie, który będzie znajdował się na terenie parkingu od strony al. Śląskiej, ma być również sześć szatni i sztuczne oświetlenie


Każde z boisk będzie miało 24x45 metrów i będzie możliwość połączenia ich w jedno o wymiarach 70x45 metrów. Dodatkowo powstanie 6 szatni. Jak zapewnia inwestor – firma BK Turismo oraz firma Dabro–Bau, obiekt jest dostosowany do światowych standardów. Wykonany będzie na panelach w systemie ModuliQ, bez zastosowania granulatu i z trawą generacji 4G.

– To najnowocześniejsza obecnie metoda budowy boisk sportowych. ModuliQ jest rodzajem podbudowy, który jednocześnie pełni funkcję drenażu, miękkich mat i samej nawierzchni do uprawiania sportu. Rozwiązanie zostało przebadane przez renomowane laboratorium Labo Sport. Na jakość boiska wpływa doskonała amortyzacja, która spełnia najostrzejsze wymagania FIFA. Zastosowana technologia zmniejsza ryzyko kontuzji spowodowanych treningiem na sztucznej nawierzchni – opowiada Kacper Cecota rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Boiska będą oświetlone lampami o mocy 400 lux, co pozwoli na komfortowe granie także po zmroku. 


Budowa boisk przy Stadionie Wrocław Fot. Janusz Krzeszowski

– Korzystanie z boisk będzie odpłatne, a rezerwacji będzie można dokonać bezpośrednio w biurze Factory Sport Center przy boisku, telefonicznie lub przez internet. Inwestorzy mają przygotować specjalną stronę, która pozwoli na rejestrację online – podkreśla Kacper Cecota.


Budowa boisk przy Stadionie Wrocław Fot. Janusz Krzeszowski

W planach jest również budowa dwóch nowych boisk do siatkówki.

Boiska powinny być gotowe w połowie maja. Cały koszt budowy oraz utrzymanie obiektu leżą po stronie inwestorów, którzy będą dzielić się zyskiem z wynajmu obiektu ze spółką Stadion Wrocław.Zgłoś uwagę