Trwa XVII Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach

We Wrocławiu trwa XVII Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach - Wrocław Cup, pod honorowym patronatem prezydenta Jacka Sutryka. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało prawie 80 tenisistek i tenisistów z 17 krajów świata, a pula nagród to 22 tysiące dolarów. 


Prestiżowe zawody o randze ITF2 są pierwszą szansą dla uczestników na zebranie punktów niezbędnych do kwalifikacji na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Tokio. W tegorocznej edycji startuje rekordowa liczba zawodników.

– Przede wszystkim chciałbym podkreślić świetną współpracę z prezydentem Wrocławia, miastem i biurem sportu kierowanym przez Piotra Mazura, bo dzięki temu możemy planować imprezę strategicznie, z dużym wyprzedzeniem, a nie z roku na rok czy z miesiąca na miesiąc. Za to jesteśmy ogromnie wdzięczni – podkreśla Jacek Wierdak, prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni Wrocław, a także organizator turnieju i zawodnik. – Druga sprawa to obiekty przy ul. Hallera (centrum Redeco). Turniej odbywa się na kortach najwyższej światowej klasy, kapitalnie przygotowanych – dodaje.

W piątek ok. godz. 12 odbędą się finały niezwykle widowiskowego debla kobiet i mężczyzn oraz gry pojedynczej pań. Z kolei w sobotę o godz. 11 finał singla mężczyzn.

– Wrocław to miasto otwarte na osoby z niepełnosprawnością, a trwający turniej jest tego najlepszym dowodem. Miło patrzeć, jak świetnie funkcjonuje przedsięwzięcie, które przed siedemnastu lat z małym okładem zrodziło się w głowach Jacka Wierdaka, Dariusza Sycza, Ryszarda Kwietnia i Grzegorza Hoffmana. Zwracam też uwagę, że jedna z dróg do Tokio, na przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie, prowadzi właśnie przez Wrocław – mówi Bartłomiej Skrzyński, dyr. Biura Wrocław Bez Barier i rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób z Niepełnosprawnością.

Dodajmy, że tenis na wózkach różni się, de facto, tylko jedną rzeczą od klasycznej odmiany dyscypliny – piłka po stronie rywala może się odbić nie raz, lecz dwa razy. Jednak poziom i emocje są na równie wysokim poziomie! TUTAJ na bieżąco można śledzić wyniki rozgrywanego turnieju.

Zapraszamy, wstęp wolny.Zgłoś uwagę