Targi gier komputerowych Hall of Games 2014

Od 14 do 16 listopada we wrocławskiej Hali Stulecia odbędzie się pierwsza edycja targów gier komputerowych Hall of Games 2014. W jednym miejscu spotkają się najwięksi producenci, wydawcy oraz dystrybutorzy gier wideo i oprogramowania. Na imprezie nie zabraknie nowinek technologicznych, sprzętu i akcesoriów gamingowych. Dodatkową atrakcją będą panele dyskusyjne z ludźmi z branży gier, turnieje e-sportowę (m.in. League of Legends), konkursy oraz jeden z największych zlotów fanów gier planszowych w Polsce.


Na targach będzie można zagrać w najnowsze gry komputerowe i wideo, obejrzeć prezentacje nadchodzących produkcji (m.in. Dying Light, Hellraid) oraz wysłuchać wykładów o pracy w branży gier. W programie również warsztaty. Jeden z nich będzie dotyczył tworzenia strojów do cosplay, a poprowadzi go znana cosplayerka Shapii. Dodatkowe atrakcje to m.in. wieczorne turnieje e-sportowe oraz nocny maraton trailerów i filmów.

W programie

W piątek na targach oficjalną premierę będzie miała lokalna wersja jednej z najpopularniejszych gier planszowych na świecie Monopoly: Gdańsk. Hall of Games będzie jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w których będzie można zobaczyć grę na żywo i oczywiście w nią zagrać.

W programie również strefa gier bez prądu czyli gry planszowe. Do wyboru m.in. gry strategiczne i ekonomiczne, dla początkujących graczy i rodzin Carcassonne, Wsiąść do Pociągu czy Talisman: Magia i Miecz, dla najmłodszych Pędzące Żółwie czy gra W ogrodzie, w którą mogą bawić się nawet 3-letnie brzdące.
Jest równiez coś dla fanów RPG. Gracze będą mogli spróbować swoich sił zarówno w mniej znanych systemach takich jak np. Malifaux, jak i w bardzo popularnym na całym świecie Warhammerze. Wszyscy zwiedzający posiądą umiejętność grania i malowania figurek, zostanie także zorganizowany mini turniej dla początkujących graczy.
Podczas tych trzech dni targów na uczestników oprócz gigantycznego games roomu i wolontariuszy gotowych wytłumaczyć i wprowadzić w świat nowoczesnych gier planszowych czekać będzie szereg turniejów i pokazów gier przygotowanych wraz z wystawcami. Kartę do wypożyczalni można otrzymać na miejscu, upoważnia ona do wypożyczenia jednorazowo jednej gry. Ważna przez cały czas  trwania imprezy i na kolejnych edycjach Gratislavii.
Targi Hall of Games będą również obfitowały w warsztaty z udziałem znanego dewelopera – firmy Techland. Przedstawiciele firmy poprowadzą następujące wykłady i warsztaty:

  • Percepcja w budowaniu środowiska w grach wideo [aktywna gra fabularna + mini-wykład + Q&A z Level Designer oraz Concept Artist]. – prowadzący: Julita Arendt, Concept Artist w firmie Techland; Piotr Pawlaczyk, Level Designer Team Leader w firmie Techland.
  • Zróbmy grę w dwie godziny: Interaktywny warsztat prowadzony przy współpracy z publicznością. – prowadzący: Andrzej Koloska, Producent w firmie Techland.
  • Concept Art Challenge: Concept Art Challenge to konkurs rysunku – koncept artu w gamedevie. – prowadzący: Magdalena Kojder, Grafik komputerowy w firmie Techland; Konrad Czernik, Lead Concept Artist w firmie Techland.

Więcej szczegółów na stronie www.hallofgames.pl

Gra o Wrocław

W trakcie imprezy odbędzie się premiera „Gry o Wrocławiu”. Konkurs ogłosiło Biuro Festiwalowe Impart Wrocław 2016. Grę wyprodukowała grupa studentów związanych z Kołem Naukowym Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej "TK Games". Gra ma charakter zręcznościowo-logiczny i jest podzielona na 10 osobnych misji, odsłaniających różne symbole Wrocławia.

Szczegóły

Kiedy: 

  • 14 LISTOPADA – 10.00 – 18.00
  • 15 LISTOPADA – 10.00 – 20.00
  • 16 LISTOPADA – 10.00 – 18.00

Gdzie: Hala Stulecia, Wrocław
Wstęp: karnety 3-dniowe 25/35 zł, bilety jednorazowy n/15 zł, ulgowy 10 zl, bilet szkolny jednorazowy od 8 PLN, dla dzieci poniżej 6 roku życia wstęp bezpłatny

materiały prasowe

Zgłoś uwagę