Zobacz DOBRY DESIGN w Concordii

Jedno z ciekawszych wydarzeń Wrocławia, które skupia aktualne trendy, kreatywnych twórców i miłośników wzornictwa przemysłowego, grafiki oraz sztuki użytkowej. Letnia, 36. edycja Targów DOBRY DESIGN odbędzie się w reprezentacyjnym miejscu na Wyspie Słodowej – Concordia Design. 

  • targi dobry design, concordia


Na targowych stoiskach będzie można znaleźć nie tylko modne ubrania i akcesoria, ceramikę i biżuterię, ale też plakat, ilustrację, szkło, tekstylia, dekoracje, rośliny, vintage, zabawki, a nawet kosmetyki. Wiele propozycji skupionych jest wokół domu i domowego dobrostanu. Tym samym określenie „dobry” można uznać za oś wydarzenia, które promuje nie tylko dobry design, ale też dobre samopoczucie, zdrowia, a także styl życia.   

36. Targi DOBRY DESIGN

36. Targi DOBRY DESIGN

Targi
Termin 19 czerwca 2021 od 11:00 do 19:00

Miejsce Concordia Design - Wyspa Słodowa 7

Zobacz

Targi DOBRY DESIGN zdobywają renomę od roku 2015, gdy odbyła się ich pierwsza edycja. W założeniu miało to być miejsce spotkania twórcy z odbiorcą. Chodziło o to, by zaprezentować realizacje polskich projektantek i projektantów mody, ceramiki, szkła, plakatu, biżuterii, a także zabawek. Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu twórczość jest duża, a ludzie chcą się otaczać rzeczami, które nie mają nic wspólnego z masową produkcją. 

Dlatego Targi DD rosły w siłę (teraz, sezonowo, odbywa się po 4-6 odsłon tego wydarzenia) – zarówno jeśli chodzi o liczbę wystawców, jak i zwiedzających – dotychczas dzienny licznik odwiedzin oscylował wokół 2000 osób.

mat. prasowe

– Bardzo szybko dało się odczuć, że Targi DOBRY DESIGN to coś, czego ludzie po prostu potrzebują. To wydarzenie odpowiada na potrzebę bezpośredniego kontaktu z twórcą, poznania warsztatu czy technologii wyrobu poszczególnych produktów. Na targach można nie tylko kupić wymarzoną rzecz, ale też poznać techniki artystyczne, uczestnicząc w realizowanych przez nas warsztatach lub pokazach. Inspirujemy, edukujemy i propagujemy polski dizajn. Przedstawiamy i przybliżamy najnowsze trendy, dbając przy tym o ciekawy dobór prezentowych realizacji. Przede wszystkim jednak zachęcamy do poznawania i wspierania rodzimych twórców – mówi Magdalena Grobelna, pomysłodawczyni i organizatorka Targów DOBRY DESIGN, których bieżącą, letnią odsłonę zobaczymy po raz trzeci w Concordii Design.

– Cieszymy się, że Targi DOBRY DESIGN nie tylko zadomowiły się u nas, ale także znacznie rozrosły. Możemy w ten sposób skutecznie promować lokalnych twórców, ale także przyciągnąć wielu mieszkańców i gości. Concordia Design Wrocław powstała właśnie po to, by gościć takie wydarzenia: otwarte dla wrocławian, a przy okazji pełne energii, pasji i kreatywności – przekonuje Paulina Dufrat-Gubalska, menedżerka wydarzeń kulturalnych i biznesowych Concordia Design Wrocław. Zgłoś uwagę