wROCK for Freedom i Wrocławskie Święto Piwa na pożegnanie lata

W ten weekend żegnamy lato 2015 – na Pergoli i w Hali Stulecia, gdzie szykują się nie lada atrakcje. Wrocławskie Święto Piwa w plenerze czy koncert legend polskiego rocka – Perfectu i Dżemu na wROCK for Freedom 2015, a także występ kapeli z Liverpoolu na Pergoli to wystarczający wabik na wrocławską publiczność. A to przecież nie wszystko. Imprezy wpisują się w obchody 35-lecia Solidarności. 


Gastronomiczny akcent nadchodzącego weekendu, czyli Wrocławskie Święto Piwa, trwać będzie przez trzy dni – od piątku, gdy będzie można skorzystać jeszcze z seansu w plenerowym kinie letnim na Pergoli. A w kolejne dni…

wROCK for Freedom 2015, czyli Perfect i Dżem na jednej scenie

To wydarzy się 29 sierpnia, w sobotę. Podczas tradycyjnej już imprezy – wROCK for Freedom, organizowanej z okazji rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” (w tym roku wyjątkowo w innym miejscu, ponieważ w zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej szykowane jest otwarcie Muzeum Solidarności), legendy polskiego rocka – Perfect i Dżem zagrają w Hali Stulecia. Oba zespoły to równolatkowie Solidarności. Perfect, mocno związany z ruchem solidarnościowym, świętuje w tym roku 35. rocznicę powstania. Dżem takie urodziny miał zaś w ubiegłym roku.

Tak swoją „Autobiografię” śpiewał Perfect w 1983 r. na festiwalu w Opolu

Na wrocławskim koncercie nie zabraknie takich utworów Perfectu, jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Niewiele ci mogę dać”, „Ale wkoło jest wesoło” oraz nowszych – „Raz po raz (straszą nas)” albo „Czy to ja”. Będzie można zanucić razem z Dżemem jego największe hity – „Whisky”, „Wehikuł Czasu”,Sen O Victorii”, „List Do M.” czyCzerwony jak cegła”.

Na koncert wROCK for Freedom – LEGENDY ROCKA – 29 sierpnia, godz. 17.30, Hala Stulecia – bilety (Empik i MediaMarkt i serwisy biletowe) kosztują 40 zł za miejsce stojące oraz 60 zł za siedzące. Studenci i uczaca się młodzież mogą liczyć na wejściówki w cenie 30 zł. W dniu koncertu ceny wzrosną o 10 zł.

Pożegnanie Lata na Pergoli

W niedzielę, 30 sierpnia, od godz. 15.00, podczas kilkugodzinnej otwartej dla publiczności imprezy muzycznej wystąpi m.in. „Polska młodzież śpiewająca polskie piosenki”. Wśród wykonawców są: Natalia Lubrano, Ania Kłys, Marta Kołodziejczyk, Kasia Mirowska, Paulina Lenda, Agnieszka Jędruch, Karolina Łopuch, a także gitarzysta i autor aranżacji Maciek Czemplik, Robert Jarmużek – piano, Paweł Pastuszka – kontrabas, Michał Polak – perkusja.

Od 18.00 będzie można usłyszeć świetną piosenkarkę jazzowo-soulową Monikę Borzym, która zaśpiewa piosenki wykonywane kiedyś przez… Marilyn Monroe. 

Od 20.00 natomiast przed wrocławska publicznością zaprezentuje się pochodzący z Liverpoolu zespół THE CAVERN BEATLES – najbardziej znana na świecie kapela, grająca przeboje Beatlesów – w oryginalnych aranżacjach i stylizacji, czyli dokładnie tak, jak grała i wyglądała legendarna Czwórka z Liverpoolu.

A mawiają, że Beatlesi są nie do podrobienia...

Ten bogaty muzyczny blok niedzielnej imprezy zwieńczy, ok. godz. 22.00, specjalny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

 

Wydarzenia na go.wroclaw.pl
Wrocławskie Święto Piwa – Pożegnanie Lata 2015

Wrocławskie Święto Piwa – Pożegnanie Lata 2015

Eventy / Piknik / Widowisko / Wakacje 2015 / W plenerze
Termin 28 sierpnia 2015 00:00

Miejsce Wrocławska Pergola przy Hali Stulecia

Zobacz
Zgłoś uwagę