Zjawiskowy finał 29. WOŚP we Wrocławiu. Będzie rekordowa zbiórka

Światełko do nieba to co roku ostatni akord dnia, w którym prowadzona jest zbiórka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas kwesty zebrano ponad 127 mln zł, ale podliczanie deklarowych wpłat ciągle trwa.

  • Światełko do nieba zakończyło 29. finał WOŚP we Wrocławiu

    Światełko do nieba zakończyło 29. finał WOŚP we Wrocławiu


We Wrocławiu w tym roku światełko do nieba miało nadzwyczajny wymiar. Otoczenie Hali Stulecia rozjaśniły strumienie światła biegnące ku niebu, których kolory zmieniały się. Monumentalna Hala, budynek Centrum Kongresowego oraz Pergola i Iglica wyglądały zjawiskowo. Temu widowisku magii dodała śnieżna scenografia.

W niedzielę na wrocławskich ulicach kwestowało ponad ośmiuset wolontariuszy. Centrum wydarzeń był Stary Klasztor, stamtąd transmitowano koncerty gwiazd, które brały udział w wydarzeniu, m.in. zespołu Raz, Dwa, Trzy oraz Majki Jeżowskiej.

Prezydent Wrocławia informował, że do puszek zebrano 600 tys. zł – tyle przeliczono w niedzielę wieczorem, a nadal trwało liczenie pieniędzy, nie skończyło się także wiele z aukcji WOŚP. – Ponownie okazało się, że wrocławianie to szczodrzy ludzie o wielkich sercach. Ja sam uzbierałem prawie 13 tysięcy złotych, podczas gdy rok temu było to około 7 tysięcy złotych – mówił Jacek Sutryk. – Dziękuje wam, że byliście w Rynku. Szczególnie jestem wdzięczny za słowa o potrzebie budowania wspólnoty.

WOŚP idzie na kolejny rekord

Już 1 lutego ogłoszono, że suma deklarowanych wpłat podczas 29. finału WOŚP to 127 mln 495 tys. 626 zł. To oznacza, że może zostać ubiełgoroczny rekord, bowiem liczenie pieniędzy oraz wpływów z aukcji trwa jeszcze wiele tygodni po fianłowej niedzieli WOŚP. Ile ostatecznie udało się zebrać Jerzy Owsiak, szef WOŚP ogłosi 7 kwietnia w Światowym Dniu Zdrowia.

30 stycznia ogłoszono, że 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniósł 186 mln 133 tys. 610 zł. Jeszcze przed epidemią wydano z tego ponad 95 mln zł. Pieniędze przeznaczone zostały m.in. zakup sprzętu dla oddziałów neurologii i neurochirurgii dziecięcej oraz oddziałów chirurgii i onkologii dziecięcej, badania przesiewowe słuchu u noworodków, sprzęt rehabilitacyjny i ratunkowy, w tym pomocy w walce z Covid-19.
Zgłoś uwagę