Św. Mikołaj planuje święta

Święty Mikołaj w Polsce w grudniu. Coraz popularniejsze jest zamawianie świętego na wizytę do domu. Większość terminów Mikołaj jeszcze ma wolnych. Jednak pierwsze – najbardziej popularne 6 i 24 grudnia – są już zajmowane.


– Nie ma dużo takich zgłoszeń, ale pierwsze rezerwacje zdarzają się nawet rok wcześniej, od razu po wizycie w grudniu – mówi Anna Łubniewska, prowadząca firmę organizującą wizyty św. Mikołaja we Wrocławiu. Kolejne zgłoszenia zdarzają się tuż po wakacjach, a największe zainteresowanie rozpoczyna się w drugiej połowie października.

– Ten rok jest jednak szczególny, ponieważ 6 grudnia wypada bardzo atrakcyjnie – w sobotę, dlatego najbardziej popularna godzina w tym dniu – 18.00, jest już zajęta dla dwóch z ośmiu moich Mikołajów – dodaje Łubniewska.

Na trzy miesiące przed Gwiazdką wizytę świętego ma już zaplanowaną m.in. pani Katarzyna z Wrocławia. – Dwa lata temu zaczęłam się interesować wizytą ok. 20 listopada, okazało się to zbyt późno, wolny termin znalazł się dopiero 7 grudnia o dwudziestej, dlatego wolę wcześniej to zrobić i być spokojna o to, że dzieci będą zadowolone – wyjaśnia.

Czy jednak zamawianie wizyty św. Mikołaja na siedemdziesiąt dni przed terminem to nie przesada? – Nie myślę jeszcze o prezentach, nie mówię o tym dzieciom i do tematu wrócę pewnie na początku grudnia – przekonuje pani Katarzyna. – Oczywiście, że jest to przesada, dlatego szczegółowy grafik wizyt tworzę na początku listopada, ale wcześniejsze zgłoszenia, choćby i w maju, zawsze przyjmę – śmieje się Anna Łubniewska.

arc



Zgłoś uwagę