23°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 18:40

3. Sukcesy wrocławskich sportowców z WKSN Świt

W ostatni weekend września we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce Kobiet. Złote medale trafiły na szyje zawodniczek WKSN Świtu Wrocław, które wygrały wszystkie swoje mecze. Ostatnie dni są bardzo udane dla Świtu, bo wcześniej liczne medale zdobyli także lekkoatleci, siatkarki i pływacy.

Wrocławianki tytuł mistrzyń Polski zdobyły po raz piąty z rzędu. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a brały w nim udział cztery zespoły – dwie drużyny Świtu Wrocław, ŁKSG Łódź i Mazowsze Warszawa.

Zawodniczki na setkę!

Koszykarki Świtu wygrały wszystkie swoje spotkania, zdobywając w każdym co najmniej sto punktów! Tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki turnieju przypadł w udziale Agacie Krygowskiej, reprezentantce Świtu. Ponadto do pierwszej piątki mistrzostw wybrane zostały Anna Kuźniewska i Matylda Dobejko. Drugie miejsce w zawodach zajęły warszawianki, a trzecie zawodniczki z Łodzi.

Wyniki: WKSN Świt Wrocław – WKSN Świt II Wrocław 100:16 (36:2, 15:4, 26:2, 23:8) Mazowsze Warszawa - ŁKSG Łódź 56:40 (8:12, 14:10, 18:6, 16:12) Świt II - Mazowsze 35:98 (11:26, 7:28, 7:14, 10:30) ŁKSG – Świt 28:116 (8:24, 4:33, 4:34, 12:25) ŁKSG – Świt II 101:30 (21:11, 26:4, 27:3, 27:12) Świt – Mazowsze 101:45 (26:14, 24:11, 26:9, 25:11)

Mistrzynie Polski - WKSN Świt Wrocław, fot. WKSN Świt

Tabela końcowa: 1. WKSN Świt Wrocław 2. Mazowsze Warszawa 3. ŁKSG Łódź 4. WKSN Świt II Wrocław

Skład zespołu mistrzyń Polski niesłyszących kobiet w 2020 roku: Dominika Bogaj, Matylda Dobejko, Daria Dubrawska, Angelika Głuszek, Katarzyna Góźdź, Agnieszka Kowalczyk, Alicja Kozłowska, Agata Krygowska, Karolina Kuba, Anna Kuźniewska, Pamela Łuszczyńska, Justyna Siwek, Ewelina Tomala, Agnieszka Zając, Marta Zalewska, Anna Żmuda-Trzebiatowska. Trener – Maciej Jacyna.

Drugi zespół WKSN Świt Wrocław, fot. WKSN Świt

Pływacy na wznoszącej fali

Mistrzostwo Polski w koszykówce to niejedyny sukces wrocławskiego klubu w ostatnich dniach. Jedenastu zawodników reprezentowało Świt w zawodach pływackich i zdobyło 24 medale (siedem złotych, trzynaście srebrnych i cztery brązowe). To bardzo duży sukces i nowy rekord w ilości medali zdobytych na zawodach pływackich.

Ponadto wrocławianie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Najwięcej krążków zdobyli Konrad Powroźnik – 9 (5 złotych - indywidualnie i 4 srebrne – sztafety), Kacper Nowicki – 9 (2 złote, 3 srebrne – indywidualnie i 4 srebrne – sztafety) oraz Weronika Nowicka – 8 (5 srebrnych – indywidualnie i 3 srebrne – sztafety).

Weronika Nowicka i Kacper Nowicki, fot. WKSN Świt

Lekkoatleci i siatkarze liczą medale

Wrocławianie zdobyli ponadto 39 medali w Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce Juniorów i Seniorów (18 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych) oraz złote medale w rywalizacji w mistrzostwach Polski w siatkówce.