3. Sukces wrocławian na mistrzostwach świata w pływaniu

Sukces wrocławian na mistrzostwach świata w pływaniu

Konrad Powroźnik zdobył siedem medali fot. mat. prasowe
Konrad Powroźnik zdobył siedem medali

Trzech zawodników Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących „ŚWIT” Wrocław zdobyło osiem medali podczas mistrzostw świata głuchych w pływaniu.

To były udane mistrzostwa dla wrocławskiego pływania. Od 15 do 20 listopada w Gliwicach rywalizowali najlepsi głuchoniemi pływacy świata. Wśród nich byli m.in. Konrad Powroźnik, Weronika Nowicka i Kacper Nowicki, którzy sięgnęli łącznie po 8 medali (1 złoty, 3 srebrne, 4 brązowe).

Wielką furorę na 25-metrowym basenie zrobił Konrad Powroźnik. Mistrz olimpijski na 200 m stylem motylkowym wywalczył aż siedem medali:

• 4x200 m stylem dowolnym – brązowy.

Kolejny medal dorzuciła Weronika Nowicka, która zdobyła brąz w sztafecie 4x200 m stylem dowolnym. Na ostatnim stopniu podium stanął również Kacper Nowicki w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym.

W klasyfikacji medalowej Polska zdobyła VI miejsce w Mistrzostwach Świata Głuchych. Polacy sięgnęli po 17 medali (1 złoty, 7 srebrnych i 9 brązowych).