Sukces saunamistrzów z wrocławskiego Aquaparku

Reprezentant wrocławskiego Aquaparku został zwycięzcą PTS Classic, czyli najważniejszego turnieju saunamistrzów w Polsce.


PTS Classic, czyli ogólnopolski turniej saunamistrzów w stylu klasycznym, to najważniejsza w naszym kraju impreza saunowa, podczas której oceniana jest technika, a nie estetyka prowadzenia seansów aromatycznych. Mistrzowie muszą wykazać się perfekcyjnymi umiejętnościami w zakresie rozprowadzania gorącego powietrza w pomieszczeniu saunowym w taki sposób, by dotarło ono do wszystkich uczestników rytuału i by osiągnęło ono jak najwyższą temperaturę odczuwalną.

Większość imprez saunowych koncentruje się na aspektach artystycznych ceremonii, czyli muzyce, kostiumach i choreografii wybranej przez prowadzącego. W tym przypadku jest inaczej – liczy się wyłącznie kunszt i umiejętności techniczne pozwalające na spotęgowanie prozdrowotnych i relaksujących korzyści z przebywania w saunie.

Szczęsliwy początek marca

Druga edycja imprezy odbyła się 3 i 4 marca w łódzkim Aquaparku Fala. Wrocławskie Saunarium reprezentowali najlepsi z najlepszych – Kacper Danisiewicz, Bohdan Lysenko, Vasyl Hrebinyk oraz Michał Blejder.

Największy sukces odniósł Kacper, który wrócił z potrójną nagrodą. Zajął pierwsze miejsce w ogólnym rankingu
z punktacją 171,69 pkt, został wybrany Saunamistrzem Publiczności, a także zdobył najwyższy wynik w konkurencji towarzyszącej imprezie, gdzie za pomocą ręcznika wywołał rekordowy podmuch o sile 6,10 m/s.

– Saunamistrzem zostałem właściwie przypadkiem. Szukałem pracy na wakacje i tak trafiłem do Aquaparku Wrocław. Świat saun wciągnął mnie całkowicie, pomimo że na co dzień zajmuję się czymś zupełnie innym – studiuję budownictwo na Politechnice Wrocławskiej. Choć planowałem pracę sezonową, jestem w Aquaparku już 3 lata. Co mnie pociąga w saunamistrzowaniu? Przede wszystkim pozwala mi ono zaspokoić ambicje artystyczne – mówi Kacper Danisiewicz.

Warto także odnotować bardzo dobre wyniki pozostałych członków reprezentacji Aquaparku. Kolejne 4., 5. i 6. miejsca zdobyli odpowiednio mistrzowie z Aquaparku Wrocław – Vasyl, Bohdan i Michał.

– Naszą siłą jest zespół. Pomimo, że każdy z nas startował osobno, czujemy się jedną drużyną. To daje nam pewność siebie, ale także możliwość pełnej koncentracji na przeprowadzonej ceremonii – dodaje Kacper Danisiewicz.

Mistrzów ceremonii saunowych można spotkać codziennie w Saunarium Aquaparku Wrocław, gdzie wciąż trwa rekrutacja do zespołu. Ta nietypowa profesja może okazać fantastyczną przygodą. 

Zgłoś uwagę