Strefa rodzica w klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie

W Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w szpitalu klinicznym (SPSK nr 1) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie powstało kolejne miejsce przyjazne rodzicom chorych dzieci. To tzw. strefa rodzica - nowoczesna świetlico – stołówka dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla ich rodziców lub opiekunów. Miejsce zostało otwarte 25 czerwca.

 • strefa rodzica

  Strefa rodzica w klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie, fot. organizatorzy

 • strefa rodzica

  Strefa rodzica w klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie, fot. organizatorzy

 • strefa rodzica

  Strefa rodzica w klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie, fot. organizatorzy

 • strefa rodzica

  Strefa rodzica w klinice przy ul. Skłodowskiej-Curie, fot. organizatorzy


„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” jest ogólnopolskim programem społecznym. Jego celem jest tworzenie w szpitalach miejsc przyjaznych małym pacjentom i ich opiekunom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą, co realnie skraca czas powrotu do zdrowia dziecka. Projekt w całości prowadzi i finansuje Budimex. Strefa rodzica, która powstała we wrocławskiej klinice jest już 10 takim miejscem w Polsce. 

Klinika Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia w ciągu roku przyjmuje ponad 1900 młodych pacjentów a średni czas pobytu w oddziale to 4 do 5 dni. Rodzice ze strony szpitala, nie mają żadnych ograniczeń czasowych w odwiedzinach dzieci, jednak dłuższy pobyt w szpitalu wymaga odpowiednich warunków. Dlatego na terenie Kliniki zostały przeprowadzone prace remontowe i aranżacyjne wybranych pomieszczeń. W nowej „Strefie Rodzica” powstała świetlico – stołówka dla dzieci oraz pokój socjalny dla rodziców. Wszystkie pomieszczenia zostały wyposażone w wygodne i funkcjonalne meble, składane łóżka dla rodziców oraz edukacyjne zabawki i gry dla najmłodszych.

- Cieszę się, że po raz dziesiąty udało się stworzyć szpitalną, kolorową przestrzeń chorym dzieciom i ich rodzicom – komentuje Krzysztof Kozioł, dyrektor Biura Komunikacji Zewnętrznej Budimeksu. - Mam nadzieję, że dzięki naszemu programowi będzie w Polsce coraz więcej szpitali przyjaznych rodzicom, a przez to hospitalizacja najmłodszych stanie się krótsza i mniej bolesna.

Kolorową „Strefę Rodzica” we Wrocławiu – przyjazną dla rodziców i dzieci udało się oddać również dzięki zaangażowaniu architektów - społeczników z Group - Arch a także firmy Ceramika Paradyż i Forbo Flooring Poland. „Strefy Rodzica” powstały już w Białymstoku, Lublinie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie, Krakowie i Sanoku.

Rocznie może korzystać z nich ponad 17 tys. młodych pacjentów i ich opiekunów. Zgłoś uwagę