Słoń Torbalski we Wrocławiu. Konkurs

Piękne nasycone kolory, niepowtarzalne fasony, wyłącznie polskie skóry i rodzimi mistrzowie kaletnicy. Kolekcje portfeli, torebek, plecaków projektowane i wykonywane w zakładzie pod Krakowem od blisko dwudziestu lat cieszą oko. Teraz wyroby Słonia Torbalskiego kupimy także we Wrocławiu.

 • slon torbalski

  Słoń Torbalski, słynna krakowska marka torebek, plecaków, portfeli i walizek/fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  Sklep Słonia Torbalskiego w Magnolia Park (poziom 1)

 • słoń torbalski

  Praca nad torebką zaczyna się właśnie tak.../fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  Wszystkie prace wykonuje się w zakładzie Słonia Torbalskiego w Kokotowie pod Krakowem/fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  W zakładzie Słonia Torbalskiego pracuje dwudziestoosobowy zespół specjalistów/fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  Wyprodukowanie torebki to spore wyzwanie, dla klientek ważne jest wzorowe wykonanie i ciekawy design/fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  Skóry na swoje wyroby kupuje się wyłącznie od polskich dostawców/fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  Wzornictwo to mocna strona Słonia Torbalskiego, a przy projektach pomagają specjaliści m.in. z Akademii Sztuk Pięknych/fot. Michał Ramus

 • słoń torbalski

  Torebki Słonia Torbalskiego chętnie noszą nie tylko krakowianki/fot.Michał Ramus


Słoń, czyli sztuka kreacji

Marka powstała w 1997 roku i od lat pracują dla niej ci sami specjaliści, m.in. Pan Grzegorz Konieczny, mistrz kaletnictwa, który czuwa zarówno nad projektami, jak i nad ich wykonaniem. Własnoręcznie wykonuje formy, wykrawa ze skóry kształt, nadzoruje przeszycia i dodatki.

Pan Grzegorz Konieczny, mistrz kaletnictwa pracuje nad projektem Słonia Torbalskiego/fot. Michał Ramus

Wszystko musi być perfekcyjne już na samym początku, czyli na etapie wyboru skór (wyłącznie polskich) poprzez design, z którego Słoń Torbalski słynie (zwłaszcza nietuzinkowy kształt torebek) po skomplikowany proces produkcji, w którym dopilnowanie każdego etapu jest obowiązkowe. Cechą charakterystyczną Słonia jest, od zawsze, odważne łączenie kolorów, motywów (inspirowanych nierzadko ludowymi motywami), ciekawe fasony – mottem marki jest nieprzypadkowo hasło „Sztuka kreacji” („Art Of Creation” znajdziemy nawet na metkach).

Torebka Słonia Torbalskiego/fot. mat.ST

Co ciekawe, wiele kupionych niegdyś torebek krakowskiej marki dziś jest na wagę złota, bo powstawały w krótkich seriach (często tylko od 15 do 30 egzemplarzy). Warto je zatrzymać, niedługo będą pojedyncze.

Marcelina, czyli gwiazdy projektują

Współpraca znanych marek z gwiazdami jest przynajmniej od dekady absolutnie trendy. Wokalistce Marcelinie udało się udowodnić, że poza ciekawym głosem i piosenkami ma też ukryte talenty, bo we współpracy ze specjalistami Słonia Torbalskiego zaprojektowała torby, torebki i plecaki z charakterystycznym rustykalnym znaczkiem naszytym w widocznym miejscu. Kolekcja cieszy się sporą popularnością, choć nie byłoby jej, gdyby nie pomoc dwudziestoosobowego zespołu w Kokotowie pod Krakowem, gdzie mieści się zakład Słonia.

Marcelina z torebką z kolekcji sygnowanej jej imieniem/fot. mat. ST

Ton nadawał kierownik produkcji, Pan Grzegorz Konieczny. Pomysły Marceliny – zaproponowane przez nią zdjęcia, czy szkice „wprowadził w życie” i po długich rozmowach z wokalistką doskonale wiedział, jakich materiałów użyć do uszycia toreb (skóra) i plecaków (skóra łączona z materiałem). Ale specjaliści ze Słonia Torbalskiego szukają inspiracji także u artystów – we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych oraz Szkołą Artystycznego Projektowania Ubioru. Pewnie dlatego ich torby najchętniej noszą dziewczyny obdarzone artystycznym zmysłem.

Konkurs ze Słoniem Torbalskim

Możecie wygrać u nas torebkę Słonia Torbalskiego. Wystarczy zajrzeć na stronę konkursów i do 12 grudnia do godziny 9.00 odpowiedzieć na dwa pytania związane z marką.Zgłoś uwagę