Śląsk Wrocław przygotowuje się do rundy wiosennej

Za niecały miesiąc rozpocznie się wiosenna runda piłkarskiej ekstraklasy. Podopieczni trenera Jacka Magiery w ramach przygotowań rozegrają przynajmniej pięć meczów kontrolnych.

  • Śląsk Wrocław rozegra kilka sparingów przez powrotem do gry o punkty

    Śląsk Wrocław rozegra kilka sparingów przez powrotem do gry o punkty /fot. Tomasz Hołod


Piłkarze Śląska Wrocław powrócili na boisko po trzech tygodniach przerwy, a pierwszy trening został przeprowadzony 10 stycznia. Zawodnicy najpierw trenować będą na własnych obiektach, gdzie już 14 stycznia podejmą Wartę Poznań.

Najbliższy przeciwnik Śląska zakończył rundę jesienną na 16. miejscu w ligowej tabeli. Dzień po tym starciu zielono-biało-czerwoni wylecą na obóz przygotowawczy do Turcji, gdzie będą szlifować formę pod okiem sztabu trenerskiego. Śląsk rozegra w tureckiej Antalyi cztery mecze towarzyskie.

Pierwszym rywalem Exposito, Mączyńskiego i spółki będzie austriacki TSV Hartberg. Następnie podopieczni trenera Magiery zmierzą się zespołem Qarabag FK z Azerbejdżanu i ekipą Floridsdorfer AC z Austrii. W swoim ostatnim sparingu Śląsk zagra z serbską Vojvodiną FK. Dzień po tym starciu, 27 stycznia, piłkarze powrócą do Wrocławia i rozpoczną ostatni etap przygotowań do rundy. Pierwsza kolejka Ekstraklasy zaplanowana jest na weekend 5-6 lutego. Śląsk wybierze się do Trójmiasta na mecz z Lechią Gdańsk.

Mecze sparingowe Śląska Wrocław

  • 14 stycznia: Śląsk Wrocław – Warta Poznań
  • 19 stycznia: Śląsk Wrocław – TSV Hartberg (Austria)
  • 21 stycznia: Śląsk Wrocław – Qarabag FK (Azerbejdżan)
  • 22 stycznia: Śląsk Wrocław – Floridsdorfer AC (Austria)
  • 26 stycznia: Śląsk Wrocław – Vojvodina FK (Serbia)


Zgłoś uwagę