Śląsk nagrodzony na konferencji „Bezpieczny Stadion”

Aż trzy nagrody trafiły do piłkarskiego Śląska Wrocław na konferencji PZPN „Bezpieczny Stadion” zorganizowanej na terenie Targów Kielce. Małgorzata Korny, kierownik ds. organizacji i bezpieczeństwa za swoją wzorową pracę została nagrodzona już po raz czwarty.

  • fot. slaskwroclaw.pl


Konferencja PZPN zgromadziła ponad 400 przedstawicieli świata sportu, z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką oraz Prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem na czele. Doceniono wszystkich tych, którzy są zaangażowani w organizację oraz zapewnienie bezpieczeństwa na imprezach i meczach piłkarskich. Trzy nagrody trafiły w ręce przedstawicieli Śląska Wrocław.

Pierwszą nagrodę otrzymała Małgorzaty Korny, kierownika ds. organizacji i bezpieczeństwa wrocławskiego klubu.

– Doceniona została praca, którą wykonujemy od lat. Na bezpieczeństwo składa się wiele czynników. Pamiętajmy, że na stadion nie przychodzi publiczność teatralna. Mecze to przede wszystkim emocje i trzeba być przygotowanym na różne zachowania kibiców. Infrastruktura nowoczesnych stadionów pomaga, ale z drugiej strony są one na tyle duże, że gdy na meczu pojawia się np. 20 tysięcy kibiców, zorganizowanie bezpiecznego wydarzenia stanowi już duże wyzwanie – mówi Małgorzata Korny.

Elementem konferencji „Bezpieczny Stadion” była „Gala Fair Play”, na której Śląsk Wrocław został wyróżniony za obsługę kibiców niepełnosprawnych podczas meczów.

– Nasze obowiązki to nie jest tylko mecz domowy, ale również wyjazdy, na które jeżdżą fani WKS-u. Trzeba współpracować ze służbami, kibicami, innymi klubami, również kibicami niepełnosprawnymi. Pod tym względem Śląsk jest jednym z najprężniej działających klubów – dodaje kierownik ds. organizacji i bezpieczeństwa Śląska Wrocław.

Nagroda trafiła także w ręce Stowarzyszenia Kibice Razem Śląska Wrocław, którzy zostali docenieni za „budowanie pozytywnego wizerunku kibiców piłki nożnej”.

Dla przypomnienia, najbliższe ligowe spotkanie Śląska na Stadionie Wrocław, już 27 października, o godz. 18.00.Zgłoś uwagę