Rowerem i pieszo wzdłuż nasypu kolejowego. Kolejny odcinek zielonej obwodnicy Wrocławia

Powstanie kolejny odcinek „Zielonej rowerowo-pieszej obwodnicy Wrocławia”. 125-metrowej długości ścieżka połączy ulice Robotniczą i Strzegomską. Poprowadzona ma zostać wzdłuż torów kolejowych, na tyłach sklepu Cermag. Inwestycja realizowana jest ze środków WBO.  

  • fot. facebook.com/zdium

    fot. facebook.com/zdium


Choć ścieżka będzie miała tylko 125 metrów, to połączy dwie duże ulice w zachodniej części Wrocławia. Uprości także poruszanie się po nim rowerem czy pieszo. Obecnie bardzo trudno tamtędy przejechać.

Już pod koniec października Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta (ZDiUM) ogłosił przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Na oferty czeka do 23 listopada. Zamówienie zostanie zrealizowane w cztery miesiące od podpisania umowy.

Jak będzie wyglądać przyszła trasa?

Na ścieżkę pieszo-rowerową złoży się chodnik i ścieżka rowerowa o długości 125 m. Powstaną także elementy małej architektury, posadzone zostaną młode krzewy i posiane trawniki. 

ścieżka pieszo-rowerowa między Strzegomską a Robotnicz

źródło mapy: gis.um.wroc.pl

Projekt jest realizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Ścieżka rowerowo-piesza wzdłuż nasypu kolejowego od Robotniczej do Strzegomskiej jest częścią większego projektu „Zielonej rowerowo-pieszej obwodnicy Wrocławia", która obejmuje kilka innych odcinków:

  • od Ślężnej do Powstańców Śl. Wzdłuż nasypu kolejowego o długości 320 m.
  • wzdłuż nasypu kolejowego od Legnickiej do Głośnej o długości 250 m.
  •  łącznik obwodnicy z Parkiem Tarnogajskim - ścieżka rowerowa (od Armii Krajowej wzdłuż Bodegajna) o długości 70 m.


Zgłoś uwagę