II Sauna Festival

Na sobotę, 11 kwietnia, wrocławski Aquapark zaprasza na drugą edycję Sauna Festivalu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Fabian van Dijk (Holandia) – wicemistrz świata w wykonywaniu ceremonii zapachowych w kategorii indywidualnej.

  • Fabian van Dijk

    Fabian van Dijk


– Zapoczątkowana w ubiegłym roku tradycja organizowania przeglądu najciekawszych ceremonii saunowych spotkała się ze świetnym przyjęciem naszych klientów – mówi Joanna Feifer, kierowniczka Sauanarium Aquapark Wrocław, wicemistrzyni świata w kategorii grupowej oraz prekursorka imprez saunowych w naszym mieście. – W czasie pierwszej edycji gościliśmy legendę środowiska saunowego – Malezyjczyka Lay Ong Panga. Impreza zgromadziła niemal 1500 osób, co przekonało nas, że wrocławianie są bardzo zainteresowani kulturą saunowania. Warto regularnie sprowadzać do naszego miasta najświetniejszych saunamistrzów z całego świata. Pozwala to naszym gościom na zapoznanie się z najnowszymi trendami, a także porównanie różnych saunowych tradycji.

W tym roku specjalnym gościem imprezy będzie jeden z najbardziej utytułowanych saunamistrzów – Fabian van Dijk, który karierę rozpoczął w roku 2010, zaś już rok później zdobył pierwsze miejsce w swoim kraju. – Moja przygoda z saunowaniem zaczęła się przypadkowo – wspomina Fabian. – Okazało się jednak, że to pasja, której oddałem całe swoje życie. Trzeba sporo pracy, by wybić się w tym zawodzie. Sam przechodziłem niezliczone kursy, dużo czasu poświęciłem też na praktykę.

W roku 2012 van Dijk zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji Sauna WM. Od tej pory stale ugruntowuje swoją pozycją, czego dowodem jest zajmowane przez niego 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w saunowaniu. – Cieszę się, gdy mogę dzielić się doświadczeniem saunowania. Miło jest mieć poczucie, że goście wychodzą z prowadzonej przeze mnie ceremonii w lepszym nastroju – mówi Fabian.

We Wrocławiu mistrz zaprezentuje cztery autorskie ceremonie – L.A-Lounge, Love, Japan oraz Buddha 2.0.

Sauna Festival zgromadzi również znakomitych sauanamistrzów z Polski oraz drużynę gospodarzy pod wodzą Joanny Feifer.

II Sauna Festiwal, 11 kwietnia (sobota), godz. 10.00-22.00, Saunarium Aquapark Wrocław. Na wydarzenie nie obowiązują dodatkowe bilety wstępu. Wejścia wg cennika.

Więcej informacji: www.aquapark.wroc.pl

Poniżej harmonogram festiwalu

 

Zgłoś uwagę