Ruszył program Wrocławski Trener Senioralny

Od lipca do listopada 2018 roku, pięciu wykwalifikowanych trenerów senioralnych, w kilkunastu lokalizacjach Wrocławia prowadzić będzie zajęcia z wrocławskimi seniorami.

  • fot. organizatorzy


W sobotę 7 lipca odbyła się inauguracja nowego programu skierowanego do wrocławskich seniorów – Wrocławski Trener Senioralny. Uroczystego otwarcia programu dokonali pomysłodawcy programu, Jacek Sutryk – dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie, Paweł Rańda – dyrektor wydziału sportu, turystyka i rekreacji w Urzędzie Marszałkowskim oraz Bohdan Aniszczyk – radny Wrocławia, przewodniczący Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego.


Program sportowy dla seniorów został stworzony na podstawie pozytywnych doświadczeń z programem dla dzieci i młodzieży (Trener Osiedlowy). Teraz Wrocław chce zadbać o starszych mieszkańców. Do dyspozycji będą mieć zajęcia nordic walking, warsztaty gry w boules, treningi na siłowni i fitness. W programie są też np. wspólne wypady rowerowe. W festynie, który inaugurował i promował nowy miejski program wzięło udział ponad 800 seniorów i wrocławskich rodzin.

O programie Trener Senioralny

Poprzez udział w różnorodnych, sportowych zajęciach, uczestnicy będą mieli możliwość utrzymania i poprawy swojej sprawności fizycznej oraz integracji z innymi seniorami poprzez rekreacyjne zajęcia sportowe, adekwatne do ich wieku. Zajęcia odbywać się będa m.in. na Psim Polu, Jagodnie, Ołbinie, Biskupinie, Kuznikach, czy Przedmieściu Oławskim. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trener-osiedlowy.pl w zakładce Trener Senioralny oraz na plakatach w państwa okolicy. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich seniorów!Zgłoś uwagę