Rozpoczęty w marcu sezon Polskiej Ligi Lacrosse anulowany

Rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse nie zostaną w tym roku dokończone. Krajowa federacja – w porozumieniu z klubami – zdecydowała o anulowaniu sezonu i nieprzyznawaniu mistrzowskiego tytułu w sezonie 2020.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


– Po wideokonferencji z 20 kwietnia zarządu Polskiej Federacji Lacrosse z kierownikami wszystkich drużyn uczestniczących w rozgrywkach Polskiej ligi Lacrosse mężczyzn, jednogłośnie postanowiliśmy anulować rozgrywki ligowe o miano mistrza Polski w sezonie 2020 bez przyznania tytułu mistrzowskiego jakiejkolwiek drużynie. Kolejna edycja Polskiej Ligi Lacrosse mężczyzn zostanie zorganizowana w 2021 roku – poinformował wiceprezes Polskiej Federacji Lacrosse ds. Sportu, Jędrzej Madej.

Kosynierzy nadal mistrzami Polski

W momencie przerwania rozgrywek Kosynierzy zajmowali trzecie miejsce w tabeli z bilansem jednego zwycięstwa (8:5 nad Spartans Oświęcim) i jednej porażki (2:6 z Gromem Warszawa). Dodajmy, że wrocławianie wciąż są aktualnym mistrzem Polski.

– Oczywiście nigdzie nie znikamy, jesteśmy (nie tylko w internecie) do dyspozycji zawodników, mediów, całej rzeszy kibiców i wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w lacrossie! – przypominają przedstawiciele wrocławskiego klubu.Zgłoś uwagę