Na torze wrotkarskim powstanie rolkowisko

Kolejna inwestycja dla rolkarzy i wrotkarzy. Na torze wrotkarskim do jazdy ulicznej przy ul. Sukielickiej powstanie rolkowisko oraz lodowisko.

  • Wizualizacja rolkowiska przy ul. Sukielickiej /fot. mat. WTC Spartan

    Wizualizacja rolkowiska przy ul. Sukielickiej /fot. mat. WTC Spartan

  • Wizualizacja rolkowiska przy ul. Sukielickiej /fot. mat. WTC Spartan

    Wizualizacja rolkowiska przy ul. Sukielickiej /fot. mat. WTC Spartan

  • Wizualizacja rolkowiska przy ul. Sukielickiej /fot. mat. WTC Spartan

    Wizualizacja rolkowiska przy ul. Sukielickiej /fot. mat. WTC Spartan


– W kwietniu ogłosimy przetarg na budynek socjalny oraz budowę rolkowiska/lodowiska, które później – w ramach drugiego etapu prac – zostanie zadaszone. W planie jest też oświetlenie toru, dzięki czemu będzie można z niego korzystać również po zmroku – poinformował prezydent Jacek Sutryk.

W Parku Tysiąclecia na The World Games 2017 powstały w sumie dwa tory wrotkarskie: do jazdy szybkiej i ulicznej. Pierwszy z nich ma długość 200 m i 6 m szerokości i jest wyprofilowany na łukach. Drugi ma 600 m długości i 8 m szerokości. To największy tego rodzaju tor w kraju. Wybudowano go za 6 mln zł, z czego 1,5 mln zł to była dotacja z Ministerstwa Sportu. Teraz tor zostanie rozbudowany.

– Rolkowisko o wymiarach 50x25 m pojawi się w obrębie toru bezpłatnego do jazdy ulicznej. To pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na rolkach respektowane przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich. Zimą będzie mrozić boisko i powstanie lodowisko. Nie będzie jednak spełniać warunków do gry w hokeja na lodzie, które ma wymiary 60x30 m. Takie lodowisko trzeba też dozbroić m.in. specjalnymi bandami i pleksą – wyjaśnia Maciej Moczko z WTC Spartan, które jest inwestorem. – Planujemy organizować szkolenia dla dzieci i młodzieży oraz lekcję wuefu.

W pierwszym etapie realizacji oprócz rolkowiska powstanie budynek socjalno-sanitarny z szatniami i prysznicem. W drugim etapie pojawi się zadaszenie, żeby korzystać z płyty przez cały rok. W kwietniu zostanie rozpisany przetarg na wykonanie pierwszego etapu. Zakłada się, że całość inwestycji zostanie ukończona w 2022 r. Łączny koszt wyniesie ok. 12 mln zł.

– To nie koniec inwestycji w tym miejscu – zapewnia Moczko. – Obok toru, na działce o powierzchni 1500 m kw. pojawi się skatepark. Ma zostać otwarty do końca tego roku.

Tor wrotkarski przy ul. Sukielickiej otwarty jest codziennie w godzinach 9-20.45. W momencie wejścia na tor obowiązują maseczki, które można ściągnąć w trakcie jazdy. Prowadzone są również szkolenia dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. W planie zajęć znajduje się m.in. nauka: bezpiecznego upadania, jazdy w przód i w tył, hamowania i zakręcania. Szczegółowy plan zajęć, terminy oraz cennik można znaleźć na stronie internetowej WTC Spartan.Zgłoś uwagę