Rób zdjęcia i kręć filmy!

Bezpłatne warsztaty fotograficzne i filmowe dla dzieci i młodzieży

  • Pędzel świetlny

    Na pierwszych zajęciach w TIFF ACADEMY m.in. pędzel świetlny

  • Warsztaty

    Ciekawe warsztaty dla różnych grup wiekowych

  • TIFF ACADEMY

    Program TIFF ACADEMY


W weekend, 17 i 18 stycznia, zaczynają się pierwsze bezpłatne zajęcia z fotografii dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat w TIFF ACADEMY, gdzie ponadto będą odbywały się warsztaty filmowe. Wszystko potrwa zaś aż do czerwca br.

Projekt TIFF ACADEMY jest realizowany przez TIFF Collective i Fundację BLIK – organizatorów międzynarodowego festiwalu fotograficznego TIFF Festival. Tym razem ekipa wrocławskich teoretyków oraz praktyków fotografii postanowiła stworzyć projekt adresowany do dzieci i młodzieży z Wrocławia i okolic, służący rozwijaniu zamiłowań artystycznych i odkrywaniu nowych pasji.

W ramach TIFF ACADEMY opracowano programy warsztatów dla: licealistów, gimnazjalistów oraz uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat – czyli m.in. warsztaty fotograficzne z cyjanotypii, zajęcia z fotografii telefonem komórkowym, warsztaty filmowe czy spacery fotograficzne po Wrocławiu.

 

 

 

Cyjanotypia

Zajęcia, które potrwają od stycznia do czerwca (zobacz program w załączeniu), będą prowadzone w dwóch wrocławskich pracowniach: PRACOWNI PANATO oraz Ośrodku Postaw Twórczych, wyposażonych w pełną infrastrukturę warsztatową, oraz w miejskim plenerze.

Oprócz uczestniczenia w zajęciach praktycznych, dzieci i młodzież zdobędą także wiedzę teoretyczną na temat fotografii i tworzenia filmów.

TIFF ACADEMY zakończą dwa wydarzenia specjalne, tj. wernisaż prac powstałych podczas warsztatów, który odbędzie się w Galerii TIFF Collective, oraz pokaz filmów nakręconych przez młodych twórców, zaplanowany w PRACOWNI PANATO na wrocławskim Nadodrzu.

 

Każdy może zapisać się na cały cykl warsztatów lub skorzystać tylko z wybranych zajęć. Aby zaś wziąć udział w projekcie TIFF ACADEMY nie są wymagane wcześniejsze umiejętności fotograficzne.

 

Już w najbliższy piątek, 17 stycznia, o godz. 16.00 w PANATO przy ul. Jedności Narodowej 68A – warsztaty fotograficzne dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-13 lat z pędzla świetlnego: jest to prosta i efektowna technika wykorzystywana w różnych dziedzinach fotografii, począwszy od amatorskiej, na reklamowej i artystycznej skończywszy.

 

Pędzel świetlny

 

Natomiast w sobotę, 18 stycznia, o godz. 10.00 w Ośrodku Postaw Twórczych przy ul. Działkowej 15 – gimnazjaliści będą się szkolić z zakresu glitch artu, czyli sztuki opierającej się na błędzie. W czasie kilkugodzinnych zajęć praktycznych każdy uczestnik będzie mógł zapoznać się z prostymi programami komputerowymi, modyfikującymi materiał fotograficzny i za ich pomocą stworzyć własne realizacje glitch.

 

Zapisy na warsztaty odbywają się za pośrednictwem strony internetowej (liczba miejsc jest ograniczona).

Więcej informacji na temat warsztatów TIFF ACADEMY: tutaj oraz na Facebooku.

 

MaWi

fot. organizatorzyZgłoś uwagę