Rewitalizacja ulic osiedla Borek o krok bliżej

Wrocławskie Inwestycje wybrały firmę projektową, która wykona koncepcję rewitalizacji zabytkowego osiedla Borek. Mają zmienić się ulice, oświetlenie, przybędzie zieleni.

  • - Po tym gdy otrzymamy koncepcję ruszamy z docelowym projektem - zapowiedział prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.


Koncepcja będzie obejmować obszar między ulicami: Wiśniową, Ślężną, Powstańców Śląskich i Parkiem Południowym. Łącznie to około 110 hektarów.

Projektant ma przygotować między innymi plan odtworzenia zieleni przyulicznej oraz szpalerów drzew. Propozycję oświetlenia ulicznego zbliżonego do tego z parków, odpowiedniego do zabytkowego charakteru osiedla.

W dokumentach musi się znaleźć także wymiana nawierzchni chodników – z masy bitumicznej – na płyty betonowe lub kostkę brukową. Istotne jest zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa dla ruchu pieszego.

Koncepcja ma również objąć rewitalizacją skwer u zbiegu ulic Januszowickiej i Jaworowej oraz zaplanować powrót do historycznych rond na tym osiedlu.

W przetargu zorganizowanym przez spółkę Wrocławskie Inwestycje pojawiły się cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyła firma Tecla Sp. z o.o. z Wrocławia, z ceną 184 500,00 zł brutto.

Wykonawca od podpisania umowy będzie miał 6 miesięcy na przygotowanie koncepcji zmian, na podstawie której powstanie projekt. – Po tym gdy otrzymamy koncepcję ruszamy z docelowym projektem – zapowiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.Zgłoś uwagę