Renowacja dwóch podwórek na Psim Polu

Jeszcze w tym roku odnowione oraz wzbogacone o nową zieleń i place zabaw zostaną dwa podwórka przy ulicach Krzywoustego i Grudziądzkiej we Wrocławiu. Jest to II etap inwestycji rozpoczętej w ubiegłym roku. Tegoroczne prace obejmą 6,5 tys. m2 i mają kosztować ok. 1,7 mln zł.

  • I etap inwestycji - renowacja podwórka na Psim Polu

  • I etap inwestycji - renowacja podwórka na Psim Polu


Rewitalizacja dwóch podwórek na wrocławskim Psim Polu będzie miała charakter kompleksowy. Przebudowane zostaną dojścia i dojazdy do pobliskich budynków, odnowiona zostanie tamtejsza zieleń i boiska. Powstaną też nowe elementy małej architektury wraz z placami zabaw. Poza tym wykonane zostanie odwodnienie i oświetlenie terenu wraz z przyłączami energetycznymi oraz siecią kanalizacji deszczowej.

– Całkowita renowacja podwórek z pewnością sprawi, że miejsca te odżyją i będą służyły mieszkańcom pobliskich ulic. Zarówno młodszym, jak i starszym. Dlatego też, planując inwestycję, zależało nam, by zakres prac był jak najszerszy – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań – Inwestycja kosztować będzie ok. 1,7 mln. złotych – dodaje.

Prace renowacyjne mają się rozpocząć jeszcze w tym roku i będą kolejnymi, które Wrocławskie Mieszkania przeprowadzą w obrębie ulicy Krzywoustego i Grudziądzkiej.

W 2019 r. wykonana została rewitalizacja wnętrza sąsiadującego terenu o powierzchni ok.10 tys. m2. 

Renowacja podwórka na Psim Polu w ramach I etapu prac  (2029 r.), fot. Wrocławskie MieszkaniaZgłoś uwagę