Podwórko na Ołbinie w nowej odsłonie

Wiosną Zarząd Zasobu Komunalnego zakończy remont jednego z podwórek na wrocławskim Ołbinie. Chodzi o wnętrze pomiędzy ulicami Daszyńskiego, Jedności Narodowej i Żeromskiego. Gotowe są już m.in. nowe drogi i plac zabaw dla najmłodszych.

  • Podwórko na Ołbinie, źródło: ZZK


Remont podwórka, o łącznej powierzchni ponad 7,5 tys. mkw, został podzielony na dwa etapy. Pierwszy zakończono w 2019 r., drugi ma zostać ukończony wiosną br. 

W ramach trwającej rewitalizacji wymieniona została m.in.: nawierzchnia na drodze i chodnikach. Powstał też nowy plac zabaw, teren rekreacyjny z dodatkową zielenią i oświetleniem oraz miejsca postojowe i place manewrowe.

– Większość prac w ramach tego projektu została już ukończona. To oznacza, że już niebawem teren zostanie oficjalnie oddany do użytku mieszkańcom. Przed nami ostatnie prace wykończeniowe i odbiory techniczne – wyjaśnia Tomasz Jankowski, rzecznik ZZK. – Cieszymy się, że kolejne podwórko będzie jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i sprzyjać lokalnej integracji – dodaje.

Koszt prac w ramach II etapu to ok. 560 tys. złotych, z czego ponad 140 tys. złotych przeznaczono na zieleń i jej pielęgnacji.

Nowy plac zabaw na Ołbinie, źródło: ZZK

W I etapie, który Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył w 2019 r., przeprowadzono pierwsze remonty dróg i chodników, zbudowano system odwonienia, wykonano miejsca postojowe, przygotowano też miejsce do składowanie odpadów.

Koszt tych prac wyniósł 2 mln złotych.Zgłoś uwagę