Remont w SP nr 4 przy ul. Powstańców Śląskich

Dobiega końca remont „czwórki” przy ul. Powstańców Śląskich. Zakończono już prace wewnątrz placówki związane z ochroną przeciwpożarową. Obecnie roboty budowlane przeniosły się do środka, gdzie m.in. powstaje Centrum Aktywności Lokalnej wraz z nową siedzibą Rady Osiedla.

  • remont, szkoła, wrocław

    Remont SP nr 4 we Wrocławiu, źródło: UMW


W SP nr 4 wyremontowane i wydłużone zostały już korytarze i ciągi ewakuacyjne. Zainstalowano nowe hydranty, automatyczną instalację do oddymiania oraz oświetlenie ewakuacyjne. Wymieniono też stolarkę okienną i drzwiową i wykonano nowe podwieszane sufity.

– Dzięki tym robotom budowlanym szkoła zostanie w pełni dostosowana do surowych wymagań związanych z ochroną przeciwpożarową. Poza tym, odnowione korytarze znacząco poprawią komfort przebywających w niej uczniów i nauczycieli – mówi Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławskiej.  

Obecnie trwają prace m.in. na zewnątrz placówki, gdzie powstaną nowe drogi ewakuacyjne. W środku natomiast przygotowywane jest pomieszczenie dla nowego Centrum Aktywności Lokalnej, gdzie swoją siedzibę będzie miała też Rada Osiedla Borek. W placówce powstanie również gabinet stomatologiczny.

Remont w „czwórce” potrwa do jesieni br. Koszt inwestycji to ponad 4 mln złotych.Zgłoś uwagę