Śródmiejskie podwórko szykowane do remontu

Jeszcze w tym roku wyremontowane zostanie podwórko w trójkącie ulic: Nauczycielskiej, Nehringa i Skłodowskiej-Curie. Dzięki temu plac na Śródmieściu zmieni się nie do poznania. Nowością będą tam m.in. schody terenowe oraz platan.

  • Podwórko w trójkącie ulic: Nauczycielskiej, Nehringa i Skłodowskiej-Curie, źródło: Wrocławskie Mieszkania


Prace rozpoczną się od wykonania odwodnienia, położenia nowej nawierzchni oraz stworzenia ścieżek spacerowych i miejsc parkingowych. Powstanie też dodatkowe oświetlenie, estetyczna wiata śmietnikowa oraz schody terenowe. Będzie też dużo więcej zieleni.

– W centralnej części placu zostanie zasadzony platan, który w chwili nasadzenia będzie miał 5 metrów wysokości, a docelowo nawet 25 metrów. Wokół niego pojawią się ławki. Dodatkowo posadzonych zostanie ponad 500 szt. krzewów na pow. ponad 120 mkw. – Wierzymy, że dzięki tej inwestycji podwórko zyska na atrakcyjności i funkcjonalności – dodaje.

źródło: Wrocławskie Mieszkania

W marcu br. spółka Wrocławskie Mieszkania ogłosi przetarg na realizację prac. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na ich zakończenie. Koszt inwestycji wyniesie ponad 600 tys. złotych.Zgłoś uwagę