Zobacz, jak zmienia się podwórko na wrocławskim Śródmieściu

Dobiega końca remont podwórka w trójkącie ulic: Nauczycielskiej, Nehringa i Skłodowskiej-Curie. Z początkiem 2022 r. teren o powierzchni 1400 mkw. zmieni się nie do poznania. Nowością będzie m.in. oświetlenie terenu oraz okazały platan.

  • Remont podwórka w trójkącie ulic: Nauczycielskiej, Nehringa i Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu

    Remont podwórka w trójkącie ulic: Nauczycielskiej, Nehringa i Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu, źródło: Wrocławskie Mieszkania


Dotychczasowe prace na śródmiejskim podwórku obejmowały m.in wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej, poprawę ścieżek, organizację miejsc parkingowych oraz montaż oświetlenia i wiaty śmietnikowej. Powstały też terenowe schody.

– W rejonie południowo-zachodnim działki, gdzie występował wyraźny spadek terenu wykonane zostały nowe schody z kostki betonowej oraz pochylnia – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Wykonawcy pozostało jeszcze m.in.: dokończenie nawierzchni na części jezdni, wpięcie kanalizacji deszczowej oraz dokończenie nasadzeń.

Więcej zieleni

Wkrótce w centralnym miejscu podwórka posadzony zostanie platan, który będzie jednym z punktów charakterystycznych tego miejsca. Wokół niego pojawią się ławki.

– Platan w chwili nasadzenia będzie miał 5 metrów wysokości, a docelowo nawet 25 metrów. Dodatkowo posadzonych zostanie ponad 500 szt. krzewów – podkreśla Katarzyna Galewska. – Wierzymy, że dzięki tej inwestycji podwórko zyska na atrakcyjności i funkcjonalności – dodaje.

Ale to nie wszystko. O zieleń przy budynkach zatroszczyli się też mieszkańcy podwórka.

– Niektórzy lokatorzy samodzielnie posadzili i pielęgnowali kwiaty na tyłach kamienicy. My przekazaliśmy im ozdobne donice, w które je włożyli. Teraz te rośliny wyglądają jeszcze bardziej okazale i efektownie – wyjaśnia Galewska.

Prace remontowe podwórka w trójkącie ulic: Nauczycielskiej, Nehringa i Skłodowskiej-Curie zakończą się na początku 2022 r. Koszt inwestycji wyniesie ponad 600 tys. złotych.

Czytaj także: Podwórko w centrum miasta przejdzie remont

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Kompleksowej Modernizacji Podwórek Komunalnych na lata 2021-2024, który kosztować będzie miasto w sumie 60 mln złotych. Spółka zaplanowała w tym czasie rewitalizacje 8 wnętrz.Zgłoś uwagę