Nowa odsłona podwórka na Grabiszynie

Nowe drogi, oświetlenie i zieleń, a potem boiska, górka saneczkowa i siłownia terenowa. Trwa zagospodarowane podwórka na wrocławskim osiedlu Grabiszyn. Zakończenie I etapu najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami.

  • Wizualizacja podwórka na Grabiszynie po remoncie, źródło: ZZK


Trwają prace przy zagospodarowaniu podwórka pomiędzy ulicami: Fiołkową, Nasturcjową, Ostrowskiego i Grabiszyńską we Wrocławiu. Prace realizowane przez Zarząd Zasobu Komunalnego zostały podzielone na dwa etapy.

I etap trwa

W ramach I etapu zagospodarowania podwórka wykonane zostaną przede wszystkim prace ziemne, polegające m.in. na: odwodnieniu terenu, budowie drogi z miejscami dla osób niepełnosprawnych oraz place postojowo-manewrowe.

– Na podwórku wykonane zostanie przyłącze, także energetyczne, dla kompleksowego oświetlenia, by było bardziej komfortowo i bezpiecznie. Pojawi się nowa zieleń – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. – Zakończenie prac w ramach I etapu planowane jest na przełom maja i czerwca 2021 r. – dodaje.

Koszt remontu w ramach tej części projektu to ponad 1 mln złotych.

Rozpoczęcie I etapu prac, źródło: ZZK 

II etap z górką saneczkową i boiskiem

Docelowo, w ramach II etapu, planowana jest zarówno budowa siłowni terenowej dla młodzieży i seniorów, jak i kompleksowe oświetlenie wnętrza podwórzowego oraz budowa ścieżek pieszo-rowerowych o charakterze parkowym. Odnowiony i ogrodzony zostanie także plac zabaw.

– Chcemy tu również wybudować górkę saneczkową i małe boiska wielofunkcyjne z możliwością gry, np. w siatkówkę – dodaje Tomasz Jankowski.

Wizualizacja podwórka po remoncie, źródło: ZZK

Rozpoczęcie prac w ramach drugiego etapu nastąpi w 2022 r.Zgłoś uwagę