Jest umowa na przebudowę mostów Pomorskich [WIDEO]

Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z firmą Pro-Tra Building na przebudowę mostów Pomorskich. W ramach inwestycji zostaną również schowane rury ciepłownicze, biegnące przez południową przeprawę.

  • Wizualizacja mostów Pomorskich po przebudowie.


Przedmiotem zamówienia jest przebudowa mostów Pomorskich (Północnego, Środkowego i Południowego) we Wrocławiu wraz ze schowaniem rury ciepłowniczej, która po nim biegnie. Część inwestycji jest w zakresie gminy Wrocław, a część to zadania MPWiK i firmy Fortum.

Teraz spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę na wykonanie tych prac. Niedługo poznamy ich szczegółowy harmonogram i organizację ruchu zastępczego na czas remontu. 

Nowa nawierzchnia i odświeżone zabytkowe baszty

Na samych mostach w ramach inwestycji na pewno zostanie wymieniona nawierzchnia, torowisko, słupy trakcyjne. Sama konstrukcja poddana zostanie gruntownej modernizacji, łącznie z wymianą stalowego przęsła. Powstaną też nowe chodniki, a nowy wygląd zyskają także zabytkowe baszty, które znajdują się na mostach od strony południowej. Na wykonanie całości inwestycji wykonawca będzie miał 36 miesięcy od momentu podpisania umowy.Zgłoś uwagę