Jest przetarg na przebudowę mostów Pomorskich

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na remont mostów Pomorskich, łącznie z przełożeniem pod dno Odry rury ciepłowniczej, która przez nie przebiega. 

  • Wizualizacja mostów Pomorskich po przebudowie


Przedmiotem zamówienia jest przebudowa mostów Pomorskich (Północnego, Środkowego i Południowego) we Wrocławiu wraz z przełożeniem sieci ciepłowniczej pod dno rzeki. Ta ostatnia część zadania będzie najtrudniejsza. Operację wykonuje się techniką drążenia mikrotuneli. Będą one biegły nawet 20 metrów w głąb ziemi. Przypomina to trochę drążenie tuneli metra. Wykonawca musi wybudować również specjalne komory startowe i komory odbiorcze, przez które sieć będzie wpuszczana pod ziemię. 

Na samych mostach w ramach inwestycji na pewno zostanie wymieniona nawierzchnia, torowisko, słupy trakcyjne. Sama konstrukcja poddana zostanie gruntownej modernizacji, łącznie z wymianą stalowego przęsła. Powstaną też nowe chodniki a nowy wygląd zyskają zabytkowe baszty, które znajdują się na mostach od strony południowej.

Wykonawca na wykonanie tych wszystkich zadań będzie miał łącznie 36 miesięcy. Wcześniej będzie musiał zorganizować zaplecze budowy. Termin składania ofert w przetargu mija 29 kwietnia.Zgłoś uwagę