Rusza remont basenu sportowego we wrocławskim Aquaparku

W poniedziałek (24 sierpnia) rusza gruntowny remont basenu sportowego we wrocławskim Aquaparku. Skutych zostanie ponad 730 m2 płytek, niecka zostanie wyszlifowana, a izolacja zmieniona na nową. Prace potrwają do końca września.


Remont niecki był nieunikniony. Rocznie z basenu sportowego korzysta ponad 100 tys. osób.

- Z naszego basenu sportowego korzystają wrocławianie, którzy od zabawy w wodzie wolą po prostu pływać. Gruntowny remont tej niecki pozwoli nam w przyszłości uniknąć mniejszych awarii, przez które czasem musieliśmy wyłączać poszczególne tory oraz poprawi jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo – mówi Grzegorz Kaliszczak, Prezes Wrocławskiego Aquaparku.

Remont basenu nie oznacza koniec treningów

Wrocławski Aquapark opracował proces, dzięki któremu osoby chcące wykonać trening na basenie będą mogły to zrobić również podczas remontu. Na terenie basenów rekreacyjnych znajduje się dwudziestopięciometrowy basen pływacki, który przeszedł gruntowny remont. Ta niecka zostanie udostępniona dla wszystkich klientów już od najbliższego poniedziałku.

Na czas remontu basenu sportowego możliwy będzie zakup preferencyjnej wejściówki na 1h (+20 minut czasu technicznego). Będzie miała ona dokładnie taką samą cenę, jak wejściówka na basen sportowy, czyli 20 złotych (wejściówka normalna) oraz 11 złotych (wejściówka dla osoby z niepełnosprawnościami).

 - Chcemy, aby nasi klienci jak najmniej odczuli niedogodności związane z remontem. Mamy nadzieję, że przygotowana przez nas alternatywa spotka się z zadowoleniem, a już od października będziemy mogli zaprosić naszych klientów do odmienionej strefy basenu sportowego – dodaje Paweł Rańda, wiceprezes wrocławskiego Aquaparku.

Basen pływacki oraz szatnie na terenie basenów są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom strefa basenowa będzie otwierana 2 godziny wcześniej niż dotychczas.

Należy jednak pamiętać, że między godz. 6.00, a 8.00 będzie można skorzystać tylko z basenu pływackiego. Zjeżdżalnie i baseny zewnętrzne będą otwierane dopiero od godz. 8.00.

Godziny otwarcia basenu pływackiego (wejście przez kasy basenów rekreacyjnych):

  • poniedziałek – niedziela, godz. 6.00 – 23.00. 

Cena biletu na basen pływacki:

  • bilet normalny 1 h + czas techniczny – 20 zł.
  • bilet dla osoby z niepełnosprawnościami 1h + czas techniczny – 11 zł.

mat.pras.Zgłoś uwagę